a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłowePrzygotowanie powierzchni dla lotnictwa

Przygotowanie powierzchni dla lotnictwa

Jeden z największych producentów farb na świecie opracował nową technologię przygotowania powierzchni. Powstała ona specjalnie z myślą o branży lotniczej.

Fot. arch. Sherwin-Williams

Oddział Sherwin-Williams Aerospace Coatings wprowadził do sprzedaży nowe rozwiązanie specjalnie dla przemysłu lotniczego – Jet Prep Pretreatment. To wolna od chromu, oparta na wodzie technologia przygotowania powierzchni typu zol-żel.

Doskonała adhezja i ochrona

Zaproponowane przez Sherwin-Williams rozwiązanie zapewnia doskonałą adhezję oraz ochronę antykorozyjną na podłożach aluminiowych i jest kompatybilne z lotniczymi gruntami epoksydowymi czy farbami nawierzchniowymi. Jak komentuje Julie Voisin, dyrektorka ds. rynku Sherwin-Williams Aerospace Coatings:

Jet Prep zapewnia wysokiej jakości, wolne od chromu przygotowanie powierzchni dla branży lotniczej. Ułatwia również aplikację kompletnych, wolnych od chromu systemów malarskich Sherwin-Williams, od podkładu po lakier nawierzchniowy.

Zastosowanie nowej technologii nie wymaga specyficznych procedur lub narzędzi – powłoka może być nanoszona natryskowo lub przy pomocy pędzla. Lekko niebieskie zabarwienie produktu sprawia, że aplikacja jest łatwiejsza. Udogodnieniem jest również jego długa żywotność, aż do 12 godzin.

Zgodny z normą SAE

Jak zapewnia producent, Jet Prep Pretreatment spełnia normę AMS3095B opublikowaną przez SAE International jako część systemu malarskiego.

Źródło: coatingsworld.com