a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbPigmenty i dodatkiPrzejęcie dystrybutora z regionu APAC

Przejęcie dystrybutora z regionu APAC

Na rynku dystrybutorów ogłoszono właśnie kolejne duże przejęcie. Dotyczy ono firmy działającej przede wszystkim na rynku w Australii i Nowej Zelandii.

Fot. adamr / pixabay.com

Dystrybutor środków chemicznych Brenntag ogłosił zakup oddziału Life Science and Coatings Ravenswood – firmy dystrybującej środki specjalistyczne na rynku w Australii i Nowej Zelandii.

Duża korzyść dla klientów APAC

Założony w 1978 roku Ravenswood ma siedzibę w australijskim Bayswater oraz dysponuje dwoma zakładami w Australii. Jak mówi Henri Nejade, członek zarządu Brenntag Group oraz dyrektor operacyjny Brenntag Specialties:

Klienci Brenntag Specialties liczą na to, że dostarczymy im rozwiązania i usługi dostosowane do specyficznych potrzeb – w skali globalnej i regionalnej. Poszerzenie operacji o ofertę Ravenswood w Australii i Nowej Zelandii oraz poza nimi, zwłaszcza jeśli chodzi o ekspertyzę w dziedzinie mieszanek, będzie dużą korzyścią dla naszych klientów z regionu APAC.

Również Glenn Fox, dyrektor generalny Ravenswood, wyraża zadowolenie z przyłączenia. Podkreśla, że oznacza ono dla Ravenswood znaczne rozszerzenie możliwości biznesowych i naturalny kolejny krok na drodze rozwoju.

Planowane zamknięcie transakcji w grudniu

Przejęty przez Brenntag biznes wygenerował w ostatnim roku biznesowym (do 30 czerwca 2022) przychody ze sprzedaży na poziomie 65 mln AUD. Zamknięcie transakcji spodziewane jest w grudniu.

Źródło: Brenntag