a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjnedo ścian i elewacjiPraca w domu – urządź swoje domowe biuro!

Praca w domu – urządź swoje domowe biuro!

Czasy się zmieniają i coraz więcej osób zamiast pracować w biurze przenosi dziś pracę do domu. Aby zapewnić sobie do tego odpowiednie warunki, należy urządzić wygodny kącik, sprzyjający skupieniu. Dulux podpowiada, jakie kolory farb sprawdzą się w tym miejscu najlepiej.

praca w domu domowe biuro

Fot. arch. Dulux

Jeden z plusów domowego biura to fakt, że możesz je urządzić we własnym stylu. Koniec ze sterylnymi, białymi wnętrzami biurowymi, upiornym światłem jarzeniówek i przygnębiającą pustką. Pora na odrobinę koloru!

Jako idealny odcień do domowego gabinetu Dulux poleca Kolor Roku 2017 – Szary Denim. To stonowana opcja, która nie rozprasza i sprzyja skupieniu. Marieke Wielinga, specjalistka z AkzoNobel, radzi przełamać go ochrą lub rdzą. Wyczarujemy w ten sposób inspirujący wystrój nawiązujący do lat 50. i projektów Le Corbusiera.

Fot. arch. Dulux

Fot. arch. Dulux

Ciekawy patent od Duluxa to również malowany kalendarz na ścianie. Łączy estetykę z zastosowaniem praktycznym – w kolorowych polach można przyklejać karteczki przypominające o zadaniach na dany dzień. Aby dodatkowo zapewnić sobie motywujący do pracy nastrój, ustaw na biurku i na półkach swoje ulubione przedmioty – książki, rzeźby, figurki. Inspirującym elementem akcentującym mogą być ramy okienne w mocnym kolorze albo podświetlana wnęka.

Fot. arch. Dulux

Fot. arch. Dulux

Jeśli preferujesz spokojniejszy wystrój, zastanów się nad dwukolorową ścianą. Drugi, jaśniejszy odcień w pobliżu źródła światła również zadziała stymulująco. Marieke proponuje połączenie ziemistej szarości i gliniastego beżu. Zimne, stonowane odcieni najbardziej sprzyjają skupieniu, tak bardzo potrzebnemu w pracy.

Fot. arch. Dulux

Fot. arch. Dulux

Źródło: Dulux