a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjnedo ścian i elewacjiPPG przejmuje oddział farb architektonicznych AkzoNobel

PPG przejmuje oddział farb architektonicznych AkzoNobel

PPG Industries ogłosiło, że doszło do ostatecznego porozumienia w sprawie zakupu północnoamerykańskiego oddziału powłok architektonicznych koncernu AkzoNobel. Transakcja, która kosztowała PPG 1,05 mld dolarów, ma zostać ostatecznie zamknięta na początku drugiego kwartału roku 2013.

fot. Algisbal (stockfreeimages.com)

Dla PPG jest to okazja do rozszerzenia swojego biznesu farb architektonicznych na Amerykę Północną, co ma duże znaczenie ze względu na obecne odradzanie się rynku budowlanego. Prezes AkzoNobel cieszy się natomiast ze znalezienia zaufanej firmy, która przejmie kontrolę nad północnoamerykańskim oddziałem.

Transakcja obejmuje także około 600 sklepów należących do AkzoNobel, dzięki czemu PPG ostatecznie stanie się właścicielem dużej sieci handlowej, składającej się z około tysiąca placówek. Prócz tego w ręce PPG Industries przejdą północnoamerykańskie zakłady produkcyjne i ośrodki dystrybucyjne, salony, linie produktów oraz liczna grupa pracowników związanych z wytwórstwem, sprzedażą oraz dystrybucją farb architektonicznych w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie oraz na Karaibach.

Źródło: www.coatingsworld.com