REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

PPG przejmuje oddział farb architektonicznych AkzoNobel

PPG Industries ogłosiło, że doszło do ostatecznego porozumienia w sprawie zakupu północnoamerykańskiego oddziału powłok architektonicznych koncernu AkzoNobel. Transakcja, która kosztowała PPG 1,05 mld dolarów, ma zostać ostatecznie zamknięta na początku drugiego kwartału roku 2013.

fot. Algisbal (stockfreeimages.com)

Dla PPG jest to okazja do rozszerzenia swojego biznesu farb architektonicznych na Amerykę Północną, co ma duże znaczenie ze względu na obecne odradzanie się rynku budowlanego. Prezes AkzoNobel cieszy się natomiast ze znalezienia zaufanej firmy, która przejmie kontrolę nad północnoamerykańskim oddziałem.

Transakcja obejmuje także około 600 sklepów należących do AkzoNobel, dzięki czemu PPG ostatecznie stanie się właścicielem dużej sieci handlowej, składającej się z około tysiąca placówek. Prócz tego w ręce PPG Industries przejdą północnoamerykańskie zakłady produkcyjne i ośrodki dystrybucyjne, salony, linie produktów oraz liczna grupa pracowników związanych z wytwórstwem, sprzedażą oraz dystrybucją farb architektonicznych w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie oraz na Karaibach.

Źródło: www.coatingsworld.com

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA