a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłowePosadzki Sika we wrocławskim liceum

Posadzki Sika we wrocławskim liceum

Prestiżowa wrocławska szkoła, V Liceum Ogólnokształcące, otrzymała niedawno nowy budynek, wyróżniony w konkursie Piękny Wrocław. W obiekcie, który wymagał odpornych, łatwych w czyszczeniu i antypoślizgowych posadzek epoksydowych, doskonale sprawdziły się produkty Sika.

posadzki Sika Wrocław liceum

Fot. arch. Sika

V Liceum Ogólnokształcące im. gen. Jakuba Jasińskiego we Wrocławiu to jedna z najbardziej prestiżowych szkół średnich we Wrocławiu. W tym roku obchodzi ona 70-lecie istnienia. Ukoronowaniem tego jubileuszu stał się nowy budynek, zaprojektowany przez znaną pracownię architektoniczną Maćków. Obiekt otrzymał nagrodę główną Grand Prix w XXVIII edycji konkursu Piękny Wrocław.

W całym budynku zaplanowano położenie posadzek epoksydowych, które ze względu na jego funkcję musiały być trwałe, odporne mechanicznie, antypoślizgowe i łatwe w czyszczeniu. Ważna była również estetyka, a zwłaszcza utrzymanie trwałej barwy. W pomieszczeniach technicznych dodatkowo wymagane były właściwości elektrostatyczne, a każda z zastosowanych żywic musiała posiadać dokumenty higieniczne dopuszczające ją do stosowania w budynkach użyteczności publicznej. Wszystkie te wymagania spełniły produkty Sika.

Sika posadzki Wrocław liceum

Fot. arch. Sika

W całym obiekcie zastosowano w sumie 6000 m² posadzek Sikafloor w różnych kolorach. W ciągach komunikacyjnych, czyli na korytarzach i schodach, wykorzystano antypoślizgowy produkt Sikafloor-264 oraz grunt Sikafloor-161. W salach lekcyjnych pojawiła się wodorozcieńczalna farba epoksydowa o niskiej emisji LZO, Sikafloor-2540 W. W pracowniach chemicznych i biologicznych zdecydowano się na odporną chemicznie posadzkę Sikafloor-390, natomiast w salach komputerowych – na posadzkę elektrostatyczną z instalacją odprowadzającą ładunki elektryczne (warstwa przewodząca Sikafloor 220 W Conductive oraz nawierzchniowa warstwa przewodząca Sikafloor 262 AS).

Źródło: Sika