REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Posadzki Sika we wrocławskim liceum

Prestiżowa wrocławska szkoła, V Liceum Ogólnokształcące, otrzymała niedawno nowy budynek, wyróżniony w konkursie Piękny Wrocław. W obiekcie, który wymagał odpornych, łatwych w czyszczeniu i antypoślizgowych posadzek epoksydowych, doskonale sprawdziły się produkty Sika.

posadzki Sika Wrocław liceum

Fot. arch. Sika

V Liceum Ogólnokształcące im. gen. Jakuba Jasińskiego we Wrocławiu to jedna z najbardziej prestiżowych szkół średnich we Wrocławiu. W tym roku obchodzi ona 70-lecie istnienia. Ukoronowaniem tego jubileuszu stał się nowy budynek, zaprojektowany przez znaną pracownię architektoniczną Maćków. Obiekt otrzymał nagrodę główną Grand Prix w XXVIII edycji konkursu Piękny Wrocław.

W całym budynku zaplanowano położenie posadzek epoksydowych, które ze względu na jego funkcję musiały być trwałe, odporne mechanicznie, antypoślizgowe i łatwe w czyszczeniu. Ważna była również estetyka, a zwłaszcza utrzymanie trwałej barwy. W pomieszczeniach technicznych dodatkowo wymagane były właściwości elektrostatyczne, a każda z zastosowanych żywic musiała posiadać dokumenty higieniczne dopuszczające ją do stosowania w budynkach użyteczności publicznej. Wszystkie te wymagania spełniły produkty Sika.

Sika posadzki Wrocław liceum

Fot. arch. Sika

W całym obiekcie zastosowano w sumie 6000 m² posadzek Sikafloor w różnych kolorach. W ciągach komunikacyjnych, czyli na korytarzach i schodach, wykorzystano antypoślizgowy produkt Sikafloor-264 oraz grunt Sikafloor-161. W salach lekcyjnych pojawiła się wodorozcieńczalna farba epoksydowa o niskiej emisji LZO, Sikafloor-2540 W. W pracowniach chemicznych i biologicznych zdecydowano się na odporną chemicznie posadzkę Sikafloor-390, natomiast w salach komputerowych – na posadzkę elektrostatyczną z instalacją odprowadzającą ładunki elektryczne (warstwa przewodząca Sikafloor 220 W Conductive oraz nawierzchniowa warstwa przewodząca Sikafloor 262 AS).

Źródło: Sika

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA