REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Polska: rekord sprzedaży farb dekoracyjnych w Q2 2020

Pandemia mocno zaszkodziła niektórym producentom farb, na pewno jednak nie tym specjalizującym się w produktach dekoracyjnych. Jak wynika z badania PZPFiK, w drugim kwartale tego roku sprzedaż farb dekoracyjnych wzrosła w Polsce w stosunku do roku poprzedniego aż o 14%.

Polska farby dekoracyjne sprzedaż II kw. 2020 badanie PZPFiK

Fot. UnitedSoybeanBoard / Foter.com / CC BY 2.0

Badanie prowadzone jest przez Polski Związek Producentów Farb i Klejów od pięciu lat. Na zlecenie PZPFiK wykonuje je firma GFK Polonia. W całej historii badania wyniki sprzedaży farb dekoracyjnych nigdy nie były tak dobre, jak w drugim kwartale 2020.

Kwarantanna dobrym czasem na remont

Zanotowany wzrost jest spowodowany głównie dużym zapotrzebowaniem na produkty typu DIY (ang. do-it-yourself – zrób to sam). Jak komentuje Bartłomiej Ślązak, dyrektor zarządzający PZPFiK:

Agregowane przez nas dane wskazują, że branża farbiarska dobrze poradziła sobie z COVID-19. Przypuszczamy, że pozostanie w domach skłoniło Polaków do wykorzystania tego czasu na przeprowadzenie remontów czy odświeżanie mieszkań.

Wyraźny wzrost zanotowano także w sektorze produktów do ochrony i pielęgnacji drewna – ich sprzedaż wzrosła aż o 19%. Wskazuje to, że w okresie kwarantanny Polacy zaszyli się w swoich domkach letniskowych i postanowili wykonać w nich od dawna odkładane prace.

Gorsza sytuacja farb przemysłowych

Sytuacja wygląda niestety mniej korzystnie w sektorze farb przemysłowych – na podstawie informacji bezpośrednio od producentów PZPFiK podaje, że ich sprzedaż wyraźnie spadła. Jak zapowiada Bartłomiej Ślązak, w tym przypadku dokładne wartości zostaną podane, gdy uruchomiony zostanie panel badawczy m.in. dla farb proszkowych, nad czym trwają obecnie prace.

Źródło: PZPFiK

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA