REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Pierwsze pół roku 2017 oczyma producentów

Pierwsze sześć miesięcy tego roku nie było najgorsze – wynika z najnowszego sondażu przeprowadzonego wśród europejskich producentów farb. Nastroje mogą się jednak szybko zmienić, ponieważ coraz poważniejszym problemem staje się dostęp do surowców oraz ich wysokie ceny.

pierwsze pół roku 2017 sondaż European Coatings Journal rynek europejski

Fot. Fot. Tumisu / pixabay.com

Redakcja „European Coatings Journal” zapytała prezesów 23 firm z branży farb działających w Europie, jak oceniają pierwsze sześć miesięcy roku. Zostali poproszeni o ocenę w skali od 1 do 6, gdzie 1 oznaczało „bardzo dobrze”, zaś 6 „bardzo źle”.

Średnia wyniosła dokładnie 2,5. Różniła się jednak nieco, jeśli chodzi o farby przemysłowe i dekoracyjne. Wytwórcy tych pierwszych są nastawieni bardziej pozytywnie – średnia ich ocen to 2,2, podczas gdy producenci farb dekoracyjnych ocenili sytuację na 2,8.

Choć ogólna ocena nie wypada najgorzej, faktem jest, że w ciągu minionych sześciu miesięcy wytwórcy farb musieli się zmierzyć z wieloma wyzwaniami. Nie były one jednak niespodzianką – producenci mówili o nich już w sondażu styczniowym.

Najpoważniejszym problemem są surowce – ich ceny stale rosną, a wielu kluczowych związków używanych przy produkcji farb zaczyna brakować. Wytwórcy farb powstrzymują się jednak przed podniesieniem cen swoich produktów ze względu na dużą konkurencję na rynku. Jak długo jeszcze wytrzymają? Szczegółowe wyniki sondażu oraz wypowiedzi prezesów znaleźć można w lipcowo-sierpniowym numerze „European Coatings Journal”.

Źródło: european-coatings.com

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA