a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłowePerłowo, metalicznie, kolorowo – sprzęt AGD na progu nowej ery

Perłowo, metalicznie, kolorowo – sprzęt AGD na progu nowej ery

Życie jest dziś niezwykle szybkie i gorączkowe. Gdy po codziennych zmaganiach wracamy do domu, szukamy w nim uspokojenia, ciepłych barw, przyjaznych kształtów. I choć brzmi to zaskakująco, przemiany te widać też w branży sprzętu AGD.

sprzęt AGD

Z tego, że przyszłość sprzętu AGD to mocne kolory i efekty specjalne, świetnie zdaje sobie sprawę m.in. Jotun. Fot. arch. Jotun

Dom z własnym „ja”

Nasze domy stały nam się obecnie droższe niż kiedykolwiek, a to dlatego, że bywamy w nich coraz rzadziej. Spędzając całe dnie poza nimi, wiecznie w pośpiechu, marzymy o spokojnej chwili, kiedy wreszcie zasiądziemy do stołu z rodziną albo umościmy się w fotelu z kubkiem herbaty. Chcielibyśmy, żeby otaczające nas wnętrze odzwierciedlało naszą osobowość, uspokajało nas swoją kolorystyką i stylem, przygarniało jak rozumiejący przyjaciel. Żeby było indywidualne, „nasze”.

Sprzęt AGD wychodzi z cienia

Dotyczy to nie tylko ścian, mebli i dekoracyjnych dodatków, ale i niepozornego sprzętu AGD. Te wszystkie lodówki, tostery, roboty kuchenne, czajniki, pralki – brzydkie kaczątka gospodarstwa domowego – przechodzą właśnie wielką metamorfozę. Stroją się w ekstrawaganckie kolory, mienią się i połyskują, przykuwają wzrok efektami specjalnymi. Wszystko po to, by dać nam kolejną możliwość wyrażenia siebie.

Minął czas, gdy toporne szare sprzęty gospodarstwa domowego pozostawały czysto praktycznym dodatkiem, upychanym gdzieś w kącie, by jak najmniej rzucał się w oczy psując cały wystrój. Teraz zwykły toster lub czajnik mogą być małym dziełem sztuki.

Fot. femmeannie (sxc.hu)

Efekty specjalne – magia i nowoczesność

Co się więc liczy w dzisiejszej branży sprzętu AGD? Niebanalny kształt, odcień oraz efekty specjalne. Wystrojenie miksera w ognistą czerwień to nie wszystko, klienci liczą jeszcze na coś naprawdę oryginalnego – perłowy lub metaliczny połysk. Powłoka z efektem perłowym przykuwa wzrok swoją zmiennością i różnorodnością, dzięki której wyczarowuje w pomieszczeniu różne nastroje. Mniej subtelne połyskliwe powierzchnie metaliczne łączą natomiast nowoczesne technologie z magicznym, niemal mistycznym klimatem.

Dzięki nowoczesnym technologiom świat stał się bardzo mały, inspiracje możemy więc czerpać z najbardziej odległych jego zakątków. Do łask wracają bogate zdobienia, przepych, powiew luksusu w gospodarstwie domowym. Mieszanka tradycji, szlachetnych klimatów retro z futurystycznymi efektami i mocnymi odcieniami – oto, co sprawdza się najlepiej.

Źródło: Appliance Design