REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Nowa powłoka BASF zapewnia 25 lat ochrony na morzu

25 lat – tyle czasu niezawodnej ochrony gwarantuje BASF ze swoim nowym systemem powłokowym MasterProtect 9000. Należący do marki Master Builders Solutions system jest przeznaczony do zabezpieczania konstrukcji na morzu.

powłoka BASF morze MasterProtect 9000

Fot. PTNorbert / pixabay.com

Nowość została zaprezentowana w dniach 6-7 listopada w Bremie w Niemczech i wzbudziła spore zainteresowanie inwestorów z branży energetyki wiatrowej. System MasterProtect 9000 może z powodzeniem posłużyć do zabezpieczania elektrowni wiatrowych na morzu.

Skuteczna ochrona krytycznych obszarów

Opracowanie nowego produktu zajęło ekspertom BASF kilka lat. System oparty jest na odpornej na zużycie, hydrofobowej membranie poliuretanowej, która gwarantuje skuteczną ochronę najbardziej krytycznych obszarów konstrukcji morskich: strefy rozprysku oraz obszaru konstrukcji zanurzonego pod wodą.

Dodatkowe właściwości systemu to odporność chemiczna, mechaniczna oraz duża elastyczność, dzięki której bariera nie zostaje przerwana nawet po latach eksploatacji w agresywnych warunkach. Dzięki hydrofobowości powłoka chroni podłoże przed niszczącym wpływem wody morskiej.

Zgodny z normami NORSOK i ISO

Producent zapewnia również, że MasterProtect 9000 charakteryzuje się dużo krótszym czasem aplikacji oraz niższym kosztem tej operacji w porównaniu z powszechnymi na rynku systemami epoksydowymi. Pełną aplikację nowej powłoki BASF można przeprowadzić już w ciągu jednego dnia.

System został przetestowany przez niezależny ośrodek – Instytut Fraunhofera – zgodnie z wymogami standardów NORSOK M-501 oraz ISO 20340. Testy potwierdziły jego wysoką jakość.

Źródło: BASF

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA