REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Nagroda Wacker Silicone Award wręczona w Poznaniu


Alexander Filippou, profesor chemii nieorganicznej w Uniwersytetu w Bonn w Niemczech, został laureatem tegorocznej Wacker Silicone Award. Nagroda wręczona została w Poznaniu w trakcie Europejskich Dni Krzemu 2016.

Wacker Silicone Award 2016

Fot. arch. Wacker

Nagroda przyznana została za badania związków krzemoorganicznych. Najważniejsze dokonania prof. Filippou to wyizolowanie kompleksu metali przejściowych z potrójnym wiązaniem metal-silikon oraz synteza stabilnego silanonu z podwójnym wiązaniem silikon-tlen. Osiągnięcia te mogą zostać wykorzystane w przemyśle, do otrzymywania katalizatorów lub silikonów o zupełnie nowych właściwościach.

W ramach nagrody prof. Filippou otrzymał 10 000 €. Wyróżnienie wręczone zostało w poniedziałek 5 września na Europejskich Dniach Krzemu, które odbyły się w Poznaniu. Nagroda, przyznawana za najważniejsze odkrycia i osiągnięcia z dziedziny chemii krzemu, została wręczona już po raz 16.

Źródło: coatingsworld.com

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA