a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweNa bogato! Farby proszkowe – trendy 2018-2021

Na bogato! Farby proszkowe – trendy 2018-2021

Nie tylko świat mody rządzi się trendami – dotyczy to również farb proszkowych. Jakie odcienie, efekty i tekstury będą na topie w najbliższych trzech latach? Temat zbadali eksperci AkzoNobel i Peclers Paris!

farby proszkowe odcienie efekty

Fot. arch. AkzoNobel

Specjaliści opracowali nowy zestaw trendów Collection Futura 2018-2021, wykorzystujący odcienie i efekty farb marki Interpon należącej do AkzoNobel. Kolekcja najmodniejszych propozycji z gamy Interpon jest aktualizowana co cztery lata, na podstawie analiz przeprowadzonych wspólnie z ekspertami od trendów, Peclers Paris.

Barokowo, sensualnie, dziko

Cztery trendy wyróżnione w tym roku to Glam City, Time Out, Treasured Light oraz Wild Nature. Każdy z nich zawiera kolory, tekstury i efekty odzwierciedlające pewne trendy społeczne. Sporo tu innowacyjnych propozycji na czele z nowymi teksturami: jedwabistą i bawełnianą.

Glam City to zestaw, w którym widoczne są wpływy modernizmu i baroku – dominują tu intensywne ciemne odcienie, czerwienie, niebieski i zielenie. Kolekcję Time Out tworzą odprężające, jasne tony, takie jak biel i kolory neutralne. Treasured Light z kolei to sensualne, metaliczne tony, takie jak mosiądz, różowe złoto, blada miedź czy srebro. W zestawie Wild Nature królują zaś prymitywne, dzikie odcienie natury: ziemiste brązy, khaki, antracytowy szary czy grafitowa czerń.

15 lat trendów

Nowa kolekcja ma umożliwić klientom uzyskanie pożądanego efektu w każdym środowisku, a przy okazji również spełnić wymagania zielonego budownictwa. Farby proszkowe Interpon od AkzoNobel posiadają certyfikat Ekologiczna Deklaracja Produktu, potwierdzający pozytywne wyniki analizy cyklu życia surowców, procesu produkcji, transportu produktu i jego aplikacji.

To już 20 lat, odkąd AkzoNobel wprowadził na rynek pierwszą światową kolekcję farb proszkowych o wykończeniach specjalnych. Od 15 lat natomiast firma opracowuje we współpracy z Peclers nowe trendy dla architektów i projektantów.

Źródło: AkzoNobel