a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbPigmenty i dodatkiMikrosfery Nouryon będą produkowane w USA

Mikrosfery Nouryon będą produkowane w USA

W Green Bay w amerykańskim stanie Wisconsin powstanie nowa linia produkcyjna Nouryon, która specjalizować się będzie w produkcji rozciągliwych mikrosfer Expancel. Mikrosfery są stosowane by uzyskać lżejszy materiał, także przy produkcji powłok.

Nouryon mikrosfery Expancel produkcja fabryka USA

Fot. arch. Nouryon

Rozciągliwe mikrosfery służą jako lekki wypełniacz i środek porotwórczy, dzięki któremu końcowy produkt jest lżejszy i zyskuje różne ciekawe efekty powierzchniowe. Pozwalają też zredukować koszt i wpływ na środowisko, ponieważ dzięki nim wymagana jest mniejsza ilość materiału.

Lepsza obsługa klientów na całym świecie

Z mikrosfer korzystają różne branże – między innymi motoryzacja, budownictwo, przemysł opakowaniowy czy wydobywczy. Jak komentuje Sylvia Winkel Pettersson, wiceprezes działu Expancel w Nouryon:

Nowa linia produkcyjna to odpowiedź na szybko rosnące zapotrzebowanie na Expancel. Cieszymy się, że dzięki niej będziemy mogli lepiej obsługiwać klientów w Amerykach, a także w innych częściach świata. Pierwszym krokiem będzie wstępne uruchomienie produkcji w Green Bay już w październiku 2020; później, w ciągu kolejnych kilku lat, dojdą kolejne etapy rozbudowy.

Johan Landfors, prezes działu Technology Solutions w Nouryon, dodaje, że mikrosfery Expancel to świetny sposób, by uzyskać lekkie części z tworzywa sztucznego lub powłoki.

Cztery fabryki Nouryon

Zakład w Green Bay to nie jedyna fabryka marki Nouryon. Oprócz niego wyroby firmy produkowane są również w ośrodkach w Szwecji, Brazylii i Chinach.

Źródło: Nouryon