REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Mikrosfery Nouryon będą produkowane w USA

W Green Bay w amerykańskim stanie Wisconsin powstanie nowa linia produkcyjna Nouryon, która specjalizować się będzie w produkcji rozciągliwych mikrosfer Expancel. Mikrosfery są stosowane by uzyskać lżejszy materiał, także przy produkcji powłok.

Nouryon mikrosfery Expancel produkcja fabryka USA

Fot. arch. Nouryon

Rozciągliwe mikrosfery służą jako lekki wypełniacz i środek porotwórczy, dzięki któremu końcowy produkt jest lżejszy i zyskuje różne ciekawe efekty powierzchniowe. Pozwalają też zredukować koszt i wpływ na środowisko, ponieważ dzięki nim wymagana jest mniejsza ilość materiału.

Lepsza obsługa klientów na całym świecie

Z mikrosfer korzystają różne branże – między innymi motoryzacja, budownictwo, przemysł opakowaniowy czy wydobywczy. Jak komentuje Sylvia Winkel Pettersson, wiceprezes działu Expancel w Nouryon:

Nowa linia produkcyjna to odpowiedź na szybko rosnące zapotrzebowanie na Expancel. Cieszymy się, że dzięki niej będziemy mogli lepiej obsługiwać klientów w Amerykach, a także w innych częściach świata. Pierwszym krokiem będzie wstępne uruchomienie produkcji w Green Bay już w październiku 2020; później, w ciągu kolejnych kilku lat, dojdą kolejne etapy rozbudowy.

Johan Landfors, prezes działu Technology Solutions w Nouryon, dodaje, że mikrosfery Expancel to świetny sposób, by uzyskać lekkie części z tworzywa sztucznego lub powłoki.

Cztery fabryki Nouryon

Zakład w Green Bay to nie jedyna fabryka marki Nouryon. Oprócz niego wyroby firmy produkowane są również w ośrodkach w Szwecji, Brazylii i Chinach.

Źródło: Nouryon

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA