a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjneMiguel Mantas nowym prezesem firmy Allnex

Miguel Mantas nowym prezesem firmy Allnex

Firma Allnex ogłosiła, że ma nowego prezesa. Został nim Miguel Mantas, który zastąpił na tym stanowisku Franka Aranzanę. Zmiany wchodzą w życie dziś, 1 lutego 2016.

AllnexStając na czele firmy Allnex Miguel Mantas zajął miejsce Franka Aranzany, który zostaje w koncernie Advent International – firmie-matce jednostki Allnex – jako członek komitetu doradczego. Nowy prezes pochodzi z Portugalii, a doświadczenie w branży żywic i farb zaczął zdobywać w roku 1986 w firmie Hoechst AG. Z czasem obejmował coraz wyższe stanowiska kierownicze, zarządzając m.in. oddziałami Ameryki Łacińskiej i Azji.

W roku 1998 po podziale koncernu Hoechst Mantas został wiceprezesem ds. sprzedaży w firmie Celanese na oddział EMEA. Dziewięć lat później oddział środków chemicznych OXO został sprzedany i tak Mantas trafił do koncernu Advent International. Objął funkcję dyrektora zarządzającego nowo powstałej jednostki OXEA, a swoje stanowisko zachował także po przejęciu firmy przez Oman Oil w 2013 roku.

Allnex to przedsiębiorstwo powstałe z dawnego sektora żywic przemysłowych Cytec Coatings. Po tym jak oddział przeszedł w ręce koncernu Advent International, nadano mu nową nazwę i tożsamość. Obecnie jest ważnym graczem na rynku żywic do produkcji farb architektonicznych, przemysłowych, OEM i specjalistycznych.

Źródło: Allnex