REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Kongres FATIPEC ETCC 2020 w Polsce

Co dwa lata Europejska Federacja FATIPEC organizuje kongres ETCC (European Technical Coatings Congress), poświęcony zagadnieniom dotyczącym branży farb, lakierów i klejów. W roku 2020 to ważne wydarzenie odbędzie się w Polsce – jego przygotowanie powierzono polskiemu stowarzyszeniu SITPChem.

FATIPEC ETCC 2020Kongres ETCC obejmuje zagadnienia naukowe, techniczne i praktyczne dotyczące farb i lakierów, farb graficznych oraz klejów. Referaty wygłaszają naukowcy i praktycy z państw europejskich, ale również USA, Japonii i wielu innych. Każdy kolejny kongres odbywa się w innym kraju. W roku 2012 miał on miejsce w Szwajcarii, w 2014 – w Niemczech, w 2016 – w Anglii, natomiast w roku 2018 gospodarzem będzie Holandia.

W sprawie organizacji ETCC w roku 2020 zarząd FATIPEC zwrócił się do SITPChem (Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Przemysłu Chemicznego) proponując, aby kongres odbył się w naszym kraju. Decyzją Zarządu Głównego SITPChem Polska potwierdziła organizację ETCC 2020 w Krakowie. Funkcję Przewodniczącego Kongresu objął dr Radosław Adamek.

Tak duże i ważne wydarzenie wymaga oczywiście wielu przygotowań. Konieczne jest wybranie centrum kongresowego i dopracowanie szczegółów organizacyjnych. Podstawowe informacje i założenia muszą zostać zaprezentowane za dwa lata w Amsterdamie. Wstępnie na termin ETCC 2020 wybrano czerwiec lub wrzesień, kiedy to kongres nie będzie kolidował z innymi ważnymi wydarzeniami branżowymi.

FATIPEC (Federation of Associations of Technicians for Industry of Paints in European Countries) to organizacja powstała w 1950 r. w Genewie. Obecnie skupia ona 14 stowarzyszeń członkowskich reprezentujących Niemcy, Francję, Szwajcarię, Belgię, Włochy, Holandię, Rosję, Czechy, Grecję, Węgry, Polskę, Iran (od 2015) i Ukrainę (od 2016). Jest członkiem światowej federacji CSI (Coatings Societies International).

SITPChem (Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Przemysłu Chemicznego) należy do FATIPEC od roku 1992. W zarządzie Federacji polskie stowarzyszenie reprezentowane jest przez dra Radosława Adamka oraz dr hab. Małgorzatę Zubielewicz, obowiązki Sekretarza Generalnego pełni natomiast Józef Kozieł (który w latach 2010-2014 pełnił funkcję Prezydenta FATIPEC). Nad problematyką naukową w FATIPEC czuwa Europejski Komitet Naukowy, w którym Polskę reprezentuje dr hab. Maria Zielecka.

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA