a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjneKolor razy dwa – Kolory Roku 2016 Pantone

Kolor razy dwa – Kolory Roku 2016 Pantone

Na sezon 2016 Pantone proponuje nie jeden, a dwa Kolory Roku – pastelowy róż Rose Quartz i subtelny błękit Serenity. To delikatne połączenie ukoi nerwy i wprowadzi w marzycielski nastrój.

Pantone Kolory Roku 2016

Fot. arch. Pantone

Co roku Pantone wybiera jeden kolor, który równocześnie wyraża aktualne nastroje i jest zapowiedzią nadchodzących trendów. W tym roku po raz pierwszy Kolorem Roku został nie jeden odcień, a połączenie dwóch – różu Rose Quartz i błękitu Serenity.

Mają być antidotum na stres, na jaki jesteśmy narażeni każdego dnia we współczesnym świecie. Doskonale się dopełniają – chłód błękitu równoważony jest równie delikatnym, ale cieplejszym tonem różowym. Rose Quartz to przekonujący, choć nienachalny odcień, który łączy współczucie z opanowaniem. Serenity jest z kolei lekki i zwiewny jak niebo w pogodny dzień, a poprzez pozytywne skojarzenia przynosi wytchnienie i odprężenie.

Fot. arch. Pantone

Fot. arch. Pantone

Równocześnie jest to zestawienie niebanalne, nie spotykane zbyt często. W ten sposób Pantone wpisuje się w trendy obowiązujące dziś w świecie – nowe sposoby posługiwania się kolorem, wychodzenie poza utarte schematy, bunt przeciwko prostym skojarzeniom. To, co zaczęło się w modzie – kolory przestały być przypisywane jednej płci, zaczęto do nich podchodzić w sposób bardziej otwarty – jest dziś tendencją obowiązującą w niemal każdej sferze życia. Dodatkowo odcienie zaczęły być sposobem na wyrażenie siebie, swoich emocji i wrażeń.

Jeden zamiast dwóch Kolorów Roku budzi obawy, że trudniejsze stanie się ich łączenie z innymi odcieniami. Specjaliści Pantone wiedzieli jednak, co robią – okazuje się, że duet Rose Quartz i Serenity całkiem wdzięcznie współgra również z innymi barwami, takimi jak zieleń, fiolet, nasycone brązy, kolor żółty czy różne odcienie różu. Kolory Roku świetnie prezentują się zarówno w wersji matowej, jak i metalicznej czy o wysokim połysku. A aby dodać im odrobiny blasku – wystarczą srebrne akcenty.

Źródło: Pantone