REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Kolor razy dwa – Kolory Roku 2016 Pantone

Na sezon 2016 Pantone proponuje nie jeden, a dwa Kolory Roku – pastelowy róż Rose Quartz i subtelny błękit Serenity. To delikatne połączenie ukoi nerwy i wprowadzi w marzycielski nastrój.

Pantone Kolory Roku 2016

Fot. arch. Pantone

Co roku Pantone wybiera jeden kolor, który równocześnie wyraża aktualne nastroje i jest zapowiedzią nadchodzących trendów. W tym roku po raz pierwszy Kolorem Roku został nie jeden odcień, a połączenie dwóch – różu Rose Quartz i błękitu Serenity.

Mają być antidotum na stres, na jaki jesteśmy narażeni każdego dnia we współczesnym świecie. Doskonale się dopełniają – chłód błękitu równoważony jest równie delikatnym, ale cieplejszym tonem różowym. Rose Quartz to przekonujący, choć nienachalny odcień, który łączy współczucie z opanowaniem. Serenity jest z kolei lekki i zwiewny jak niebo w pogodny dzień, a poprzez pozytywne skojarzenia przynosi wytchnienie i odprężenie.

Fot. arch. Pantone

Fot. arch. Pantone

Równocześnie jest to zestawienie niebanalne, nie spotykane zbyt często. W ten sposób Pantone wpisuje się w trendy obowiązujące dziś w świecie – nowe sposoby posługiwania się kolorem, wychodzenie poza utarte schematy, bunt przeciwko prostym skojarzeniom. To, co zaczęło się w modzie – kolory przestały być przypisywane jednej płci, zaczęto do nich podchodzić w sposób bardziej otwarty – jest dziś tendencją obowiązującą w niemal każdej sferze życia. Dodatkowo odcienie zaczęły być sposobem na wyrażenie siebie, swoich emocji i wrażeń.

Jeden zamiast dwóch Kolorów Roku budzi obawy, że trudniejsze stanie się ich łączenie z innymi odcieniami. Specjaliści Pantone wiedzieli jednak, co robią – okazuje się, że duet Rose Quartz i Serenity całkiem wdzięcznie współgra również z innymi barwami, takimi jak zieleń, fiolet, nasycone brązy, kolor żółty czy różne odcienie różu. Kolory Roku świetnie prezentują się zarówno w wersji matowej, jak i metalicznej czy o wysokim połysku. A aby dodać im odrobiny blasku – wystarczą srebrne akcenty.

Źródło: Pantone

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 2
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Komentarze (1)

  1. Jakie gotowe farby do ścian odpowiadają tym kolorom?

    kate
    19 styczeń 2016 at 15:06
    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA