a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjnedo ścian i elewacjiJuż jutro Sika opowie o zielonym budownictwie

Już jutro Sika opowie o zielonym budownictwie

Firma Sika przyłączyła się do wydarzeń związanych ze szczytem klimatycznym COP19, światowym forum poświęconym polityce klimatycznej odbywającym się obecnie w Warszawie. W najbliższy czwartek (21 listopada) firma zaprasza do namiotu pod Pałacem Kultury i Nauki, gdzie zainteresowani dowiedzą się wszystkiego o zrównoważonym budownictwie.

Sika

Fot. flash (sxc.hu)

Chociaż pod względem zanieczyszczenia środowiska i zmian klimatycznych budownictwo wydaje się na ogół dość niewinne (w przeciwieństwie do przemysłu), wpływ materiałów budowlanych na naszą planetę jest zaskakująco duży. Budynki są źródłem aż 40% emitowanego do atmosfery dwutlenku węgla!

W ramach konferencji związanej ze szczytem COP19 specjaliści Sika opowiedzą o tym, jak można zaradzić tej sytuacji, na czym polega zielone budownictwo i jak wyglądają jego perspektywy w Polsce. Okazuje się, że zyskuje ono w ostatnich latach na popularności – coraz więcej osób interesuje się certyfikatem LEED, dokumentem potwierdzającym że budynek jest przyjazny środowisku i bezpieczny dla jego użytkowników.

Na miejscu będzie można również skorzystać z usług Pogotowia Budowlanego Sika – mobilnego centrum szkoleniowego wykonującego operacje budowlane z wykorzystaniem technologii i materiałów Sika o minimalnej zawartości LZO. O tym, że farby, kleje i uszczelniacze Sika są w pełni bezpieczne, zaświadczyć mogą doświadczeni sanitariusze budowlani – Wojciech Grzywaczewski i Piotr Lemieszek.

W imieniu firmy serdecznie zapraszamy!

Źródło: Sika