a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjneJubileuszowa wystawa AkzoNobel Art Foundation

Jubileuszowa wystawa AkzoNobel Art Foundation

Z okazji 25-lecia kolekcji AkzoNobel Art Foundation zorganizowana została specjalna wystawa, pokazująca, w jaki sposób holenderski koncern dba o różnorodność także na gruncie sztuki. Wystawę można obejrzeć w AkzoNobel Art Space w Amsterdamie.

AkzoNobel Art Foundation

Fot. Martin van Welzen / AkzoNobel

Jubileuszowa wystawa została zatytułowana All Eyes [Wszystkie oczy], a jej głównym tematem jest rodzaj ludzki. Jak wyjaśnia AkzoNobel, ekspozycja bawi się przede wszystkim koncepcją obserwowania i bycia obserwowanym.

Progresywna kolekcja

Hester Alberdingk Thijm, dyrektor AkzoNobel Art Foundation, wyjaśnia, że fundacja poszukuje przede wszystkim artystów, którzy kwestionują i zmieniają oblicze globalnego społeczeństwa. Thierry Vanlancker, dyrektor generalny AkzoNobel, a zarazem przewodniczący AkzoNobel Art Foundation, dodaje:

AkzoNobel Art Foundation jest postrzegana jako jedna z najbardziej progresywnych kolekcji firmowych w Europie, po części dlatego, że zawsze jej fundamentem była różnorodność. Spośród prawie 1800 zgromadzonych dzieł sztuki połowa została stworzona przez kobiety, wiele z nich jest również autorstwa niezachodnich artystów. Poprzez nową wystawę z dumą celebrujemy tę różnorodność oraz naszego pionierskiego ducha w sztuce, nauce i biznesie.

W ramach wystawy prezentowane są zarówno dzieła młodych talentów, jak i uznanych na arenie międzynarodowej artystów. Wśród nich można wymienić takie nazwiska jak Otobong Nkanga, Remy Jungerman, Melanie Bonajo, Afra Eisma, Ger van Elk, Susan Hiller, Louise Giovanelli, Yael Bartana, Emma Talbot, Roger Hiorns czy Jan Andriesse.

AkzoNobel Art Foundation

Fot. Martin van Welzen / AkzoNobel

Jubileuszowy magazyn

Wystawa jest obecnie dostępna w AkzoNobel Art Space w Amsterdamie od poniedziałku do piątku w godzinach od 9 do 18, a także na specjalną prośbę. Zainteresowanym działalnością AkzoNobel Art Foundation, którzy nie mogą wybrać się na wystawę do Amsterdamu, proponujemy zamówienie i lekturę specjalnego magazynu „We Are The Collection“, wydanego w ubiegłym roku również z okazji 25-lecia fundacji.

Źródło: AkzoNobel