REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Intertrac oceni ryzyko porastania kadłuba statku

Nowe oprogramowanie Intertrac od AkzoNobel pozwala przewidzieć ryzyko porastania kadłuba statku w zależności od trasy, jaką ten płynie. Dzięki temu dużo łatwiejszy staje się wybór odpowiedniej farby przeciwporostowej.

Intertrac

Fot. A Guy Taking Pictures / Foter.com / CC BY 2.0

Opracowany przez dział Marine Coatings program Intertrac dzieli wody morskie i oceaniczne całego świata na 64 duże ekosystemy morskie. W każdym z nich panują specyficzne warunki – klimat, zasolenie, temperatura, zakres pH. Intertrac bierze pod uwagę wszystkie te informacje i na tej podstawie ocenia ryzyko.

Znając zaś poziom zagrożenia można lepiej wybrać farbę przeciwporostową do ochrony statku. Jest to więc pożyteczne narzędzie, z którego z pewnością skorzystają właściciele i operatorzy statków. Zainteresowanie pojawiło się niemal natychmiast – AkzoNobel podał, że już teraz jeden z dużych koncernów olejowych poprosił o analizę ryzyka dla wszystkich swoich jednostek pływających.

Źródło: AkzoNobel

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA