a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjnedo ścian i elewacjiGrupa ICA ma pomysł na Kolory Roku Pantone

Grupa ICA ma pomysł na Kolory Roku Pantone

Grupa ICA zareagowała na najnowsze trendy wyznaczane przez instytut Pantone. Swoim klientom zaproponowała kilka aranżacji w odcieniach zbliżonych do Kolorów Roku 2016 Pantone – Rose Quartz i Serenity.

Grupa ICA Kolory Roku Pantone

Fot. arch. ICA Group

Tegoroczny wybór Koloru Roku Pantone był niemałym zaskoczeniem. Po pierwsze dlatego, że wyjątkowo wybrany został nie jeden odcień, a dwa. Po drugie zaś są to bardzo delikatne, pastelowe barwy, zupełnie inne niż intensywna zeszłoroczna Marsalaróżowy Rose Quartz i błękitny Serenity.

Inspirując się tym wyborem Grupa ICA zaproponowała nowe kolory P50000 i P50100, dostępne też w wierzchnich odmianach mikroteksturalnych MICRO MATTER. Jak zapewnia producent, pastelowe Kolory Roku 2016 Pantone wyglądają świetnie w każdym możliwym wykończeniu, czy to matowym, czy połyskliwym, czy metalicznym, dlatego podsuwa kilka bardzo zróżnicowanych propozycji wykorzystania tych odcieni.

Pierwszy z nich to propozycja na podłoża drewniane – odcienie Ginepro i Curcuma z linii impregantów Arborea Natural Matter. Są to nowoczesne wykończenia, które zarazem podkreślają naturalne piękno drewna.

Ginepro i Curcuma z linii Natural Matter. Fot. arch. ICA Group

Ginepro i Curcuma z linii Natural Matter. Fot. arch. ICA Group

Kolejne połączenie to Oro rosa z linii Urban Matter Efekt Stali – warstwa wierzchnia z efektem stali – oraz Subtelny efekt lustra z linii farb do szkła Glass Paint Collection.

Oro rosa z linii Urban Matter Efekt Stali oraz Subtelny efekt lustra z linii farb do szkła Glass Paint Collection. Fot. arch. ICA Group

Oro rosa z linii Urban Matter Efekt Stali oraz Subtelny efekt lustra z linii Glass Paint Collection. Fot. arch. ICA Group

Firma proponuje również duet Blu turchese i Rosa pesca z linii Arborea Pastel. Są to półkryjące wodne preparaty do drewna, ram czy żaluzji, które pięknie podkreślają naturalny rysunek usłojenia.

Blu turchese i Rosa pesca z linii Arborea Pastel. Fot. arch. ICA Group

Blu turchese i Rosa pesca z linii Arborea Pastel. Fot. arch. ICA Group

Źródło: ICA Group