REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Farby wodorozcieńczalne do 2019 – raport TechNavio

Ekologia sprzyja farbom wodorozcieńczalnych – zgodnie z najnowszym raportem TechNavio rynek ten, głównie za sprawą surowych przepisów dotyczących emisji szkodliwych substancji, będzie się szybko rozwijał.

farby wodorozcieńczalne

Fot. macleod / freeimages.com

Analitycy TechNavio donoszą, że zgodnie z prognozami w latach 2014-2019 światowy rynek farb wodorozcieńczalnych będzie się rozwijał w tempie 3,34% rocznie.

Czynniki wpływające na ten rynek pozytywnie to przede wszystkim coraz bardziej rygorystyczne przepisy rządowe (zwłaszcza w Unii Europejskiej i USA), wysokie zapotrzebowanie na poliuretany oraz zainteresowanie klientów przyjaznymi środowisku technologiami. Tym natomiast, co wstrzymuje rozwój rynku są trudności produkcyjne, problemy z kontrolą przepływu, poziomowaniem i formowaniem powłoki.

http://www.youtube.com/watch?v=lzQyMBNU43Q

Dodatkowym motorem rynku są nowe technologie, przy pomocy których producenci starają się obejść wspomniane problemy związane ze stosowaniem farb wodorozcieńczalnych. Do nowinek w branży należy na przykład schnięcie i sieciowanie farby pod wpływem cyrkulacji wilgotnego powietrza w specjalnym piecu do osuszania. Rozwiązanie to do minimum ogranicza emisję LZO i HAP.

Specjaliści TechNavio przygotowali również listę najważniejszych producentów na rynku. Na jej czele znajdują się AkzoNobel, Asian Paints, Nippon Paints, PPG Industries, Sherwin Williams oraz Valspar. Raport skupił się przede wszystkim na trzech dużych regionach świata – Azji i Pacyfiku, Amerykach oraz EMEA – i został zatytułowany Global Waterborne Coatings Market 2015-2019.

Źródło: TechNavio

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA