a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweantykorozyjne i ogniochronneFarby antykorozyjne do 2019 – MarketsandMarkets

Farby antykorozyjne do 2019 – MarketsandMarkets

Firma MarketsandMarkets opublikowała nowy raport na temat rynku farb antykorozyjnych w latach 2014-2019. Wynika z niego, że produkty antykorozyjne będą się bardzo dobrze sprzedawać, głównie za sprawą zapotrzebowania ze strony przemysłu energetycznego, transportu i infrastruktury.

farby antykorozyjne

Fot. Gabe Fiorini / Foter.com / CC BY

Zgodnie z przewidywaniami analityków MarketsandMarkets rynek powłok antykorozyjnych w latach 2014-2019 będzie się rozwijał w tempie 4,5% rocznie. W roku 2019 osiągnie więc już wartość 26,583 mln $.

Przyczyny dużego zainteresowania farbami antykorozyjnymi to ogromne straty powodowane każdego roku przez korozję, zapotrzebowanie ze strony sektorów będących odbiorcami końcowymi oraz pojawianie się nowych technologii w dziedzinie antykorozji.

Najszybciej rozwijające się obszary przemysłu korzystające z rozwiązań antykorozyjnych to energetyka, infrastruktura, motoryzacja i transport. Największym konsumentem tego typu powłok ma być natomiast tradycyjnie sektor morski, który jednak w ciągu następnych czterech lat będzie się rozwijał stosunkowo powoli, spada bowiem liczba budowanych statków.

Do 2019 roku nie zmieni się jeszcze jedno – wciąż najczęściej stosowanymi farbami antykorozyjnymi będą produkty epoksydowe. Stopniowo jednak tracą one na popularności na rzecz farb akrylowych, które nie wymagają organicznych rozpuszczalników i są przyjaźniejsze środowisku. Sporym wzięciem będą się również cieszyć poliuretany.

Źródło: MarketsandMarkets