REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Farby antykorozyjne do 2019 – MarketsandMarkets

Firma MarketsandMarkets opublikowała nowy raport na temat rynku farb antykorozyjnych w latach 2014-2019. Wynika z niego, że produkty antykorozyjne będą się bardzo dobrze sprzedawać, głównie za sprawą zapotrzebowania ze strony przemysłu energetycznego, transportu i infrastruktury.

farby antykorozyjne

Fot. Gabe Fiorini / Foter.com / CC BY

Zgodnie z przewidywaniami analityków MarketsandMarkets rynek powłok antykorozyjnych w latach 2014-2019 będzie się rozwijał w tempie 4,5% rocznie. W roku 2019 osiągnie więc już wartość 26,583 mln $.

Przyczyny dużego zainteresowania farbami antykorozyjnymi to ogromne straty powodowane każdego roku przez korozję, zapotrzebowanie ze strony sektorów będących odbiorcami końcowymi oraz pojawianie się nowych technologii w dziedzinie antykorozji.

Najszybciej rozwijające się obszary przemysłu korzystające z rozwiązań antykorozyjnych to energetyka, infrastruktura, motoryzacja i transport. Największym konsumentem tego typu powłok ma być natomiast tradycyjnie sektor morski, który jednak w ciągu następnych czterech lat będzie się rozwijał stosunkowo powoli, spada bowiem liczba budowanych statków.

Do 2019 roku nie zmieni się jeszcze jedno – wciąż najczęściej stosowanymi farbami antykorozyjnymi będą produkty epoksydowe. Stopniowo jednak tracą one na popularności na rzecz farb akrylowych, które nie wymagają organicznych rozpuszczalników i są przyjaźniejsze środowisku. Sporym wzięciem będą się również cieszyć poliuretany.

Źródło: MarketsandMarkets

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA