a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbPigmenty i dodatkiEfekty przyłączenia spółki „Police” do Grupy Azoty

Efekty przyłączenia spółki „Police” do Grupy Azoty

Grupa Kapitałowa Azoty Tarnów Spółka podsumowała efekty przyłączenia Zakładów Chemicznych „Police” S.A. Przez ostatnie 1,5 roku, od kiedy „Police” należą do grupy, zanotowano znaczne korzyści z tego tytułu. Przede wszystkim w obszarze sprzedaży, zakupów i zarządzania.

fot. arch. Grupa Azoty

Przyłączenie do GK Azoty Tarnów pozwoliło spółce „Police” ustabilizować swą sytuację i wywiązać się z zależności finansowych. Jeszcze przed faktycznym wejściem do grupy spółka spłaciła większość swoich zobowiązań, po pierwszym półroczu 2011 przyniosła zaś zysk w wysokości 115 mln złotych. Stała się w ten sposób podmiotem o silnej pozycji na rynku, mogącym konkurować z zachodnimi koncernami.

Najważniejszą korzyścią, jaką z przyłączenia wyniosła zarówno spółka, jak i GK Tarnów Azoty, jest optymalizacja kosztów produkcji i zaopatrzenia. Dzięki wspólnym negocjacjom zakupu energii elektrycznej, opakowań na produkty oraz surowców, takich jak kwas siarkowy i węgiel, zaoszczędzono około 7 mln złotych. Znaczny zysk przyniosła też dywersyfikacja dostaw gazu ziemnego.

Zakłady Chemiczne „Police” specjalizują się m.in. w produkcji bieli tytanowej, pigmentu wykorzystywanego przy produkcji farb.

Źródło: Grupa Azoty