a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjneEastman członkiem Together for Sustainability

Eastman członkiem Together for Sustainability

Koncern Eastman Chemical Company został oficjalnie przyłączony do inicjatywy Together for Sustainability, stając się tym samym pierwszym amerykańskim członkiem programu.

Eastman Together for Sustainability

Eastman słynie ze swojej dbałości o zrównoważony rozwój i ekologiczne rozwiązania.
Fot. KingRobertII / iWoman / CC BY-SA

Together for Sustainability to powołana do życia w 2011 roku inicjatywa, która ma pomóc przedsiębiorstwom w ekologicznym zarządzaniu łańcuchem dostaw. Wsparcie opiera się na profesjonalnych analizach i audytach oceniających działalność firmy w zakresie zrównoważonego rozwoju.

Jako światowy producent specjalistycznej chemii z silnym oddziałem europejskim Eastman współpracował ściśle z Together for Sustainability, by ułatwić włączenie się w tę inicjatywę także firm amerykańskich. Na forum TfS firmę reprezentował będzie jej dyrektor ds. zaopatrzenia, Mike Berry.

Jak mówi Berry, przyłączenie się do programu to naturalny krok, biorąc pod uwagę jak ważne są dla firmy zrównoważony rozwój oraz praktyki przyjazne środowisku. Już wcześniej firma wdrożyła w swoim łańcuchu dostaw wiele spośród zaleceń TfS.

Eastman ma na swoim koncie wiele zasług, jeśli chodzi o działania proekologiczne. Jest liderem Responsible Care, był także między innymi Partnerem Roku ENERGY STAR amerykańskiej Agencji Ochrony Środowiska, a w roku 2014 otrzymał nagrodę Sustained Excellence Award.

Źródło: coatingsworld.com