REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Drewno, kamień, mat – meble i trendy 2017

Naturalne materiały i rękodzieło – tak można w skrócie podsumować obecne trendy w branży meblarskiej. Wszystko, co wykonane z naturalnych materiałów i przywodzące na myśl ekologiczny styl życia, jest mile widziane przez projektantów – twierdzą eksperci marki Adler.

meble trendy 2017 Adler

Salon urządzony zgodnie z najnowszymi trendami – meble z olejowanego dębu i kamienia. Fot. arch. Adler

Rok 2017 w branży mebli będzie rokiem ekologii i naturalności. Również tutaj dotarł wszechobecny trend „slow life”, tradycyjnych wartości, stabilności i zwrotu ku naturze.

Drewno we wszystkich odsłonach

Dominują więc naturalne materiały. Większą niż kiedykolwiek popularnością cieszy się drewno, zwłaszcza dąb i kasztan, które wprowadzają do wnętrza ciepły, domowy nastrój. Bywa ono na różne sposoby modyfikowane – na przykład porowate drewno, takie jak dąb czy jesion, poddaje się szczotkowaniu, wapnowaniu (uszlachetnianiu mieszanką wosku i pigmentów), niekiedy nadaje się mu nietypową teksturę. Oprócz drewna projektanci bardzo polubili również kamień.

Inspirację naturą widać także w dziedzinie wykończeń. Jeśli chodzi o stopień połysku, najczęściej stosuje się głęboki mat lub naturalny mat. W połączeniu z takimi dobrze prezentuje się szkło, lakierowane z jednej strony, satynowane lub gładkie. Bardzo modnym połączeniem jest również kamień plus farba o matowych wykończeniu oraz drewno.

Wzięciem cieszyć się będą także efekty specjalne, takie jak efekt betonu, żelaza, rdzy, efekty metaliczne, czasem perłowe. Do dekoracji – ciepła miedź i brąz, a także ceramika.

meble trendy 2017 Adler

Efekt rdzy na szafce do przedpokoju. Fot. arch. Adler

meble trendy 2017 Adler

Efekt betonu na meblu kuchennym. Fot. arch. Adler

Eleganckie kolory, dyskretne kształty

A co z kolorami? W tym czasie, gdy na salonach króluje ekologia i powrót do natury, triumfy święcić będą eleganckie odcienie – biel, złamana biel oraz różne odcienie szarości, aż do najciemniejszych. W duecie z czarnym i szarym występować będą różne odcienie błękitu oraz kolor kawowy. Kolorystyczną monotonię przełamywać będą akcenty w jaskrawych odcieniach żółtego i pomarańczowego.

Preferowane kształty będą dyskretne, nie przykuwające uwagi. Dzięki temu wykonane z drewna meble będą się prezentować nowocześnie, a zarazem ponadczasowo.

meble trendy 2017 Adler

Szkło i modny kolor kawowy w kuchni. Fot. arch. Adler

meble trendy 2017 Adler

Drewno i biel – idealny duet! Fot. arch. Adler

Źródło: Adler

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA