a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłowedo drewnaDrewno, kamień, mat – meble i trendy 2017

Drewno, kamień, mat – meble i trendy 2017

Naturalne materiały i rękodzieło – tak można w skrócie podsumować obecne trendy w branży meblarskiej. Wszystko, co wykonane z naturalnych materiałów i przywodzące na myśl ekologiczny styl życia, jest mile widziane przez projektantów – twierdzą eksperci marki Adler.

meble trendy 2017 Adler

Salon urządzony zgodnie z najnowszymi trendami – meble z olejowanego dębu i kamienia. Fot. arch. Adler

Rok 2017 w branży mebli będzie rokiem ekologii i naturalności. Również tutaj dotarł wszechobecny trend „slow life”, tradycyjnych wartości, stabilności i zwrotu ku naturze.

Drewno we wszystkich odsłonach

Dominują więc naturalne materiały. Większą niż kiedykolwiek popularnością cieszy się drewno, zwłaszcza dąb i kasztan, które wprowadzają do wnętrza ciepły, domowy nastrój. Bywa ono na różne sposoby modyfikowane – na przykład porowate drewno, takie jak dąb czy jesion, poddaje się szczotkowaniu, wapnowaniu (uszlachetnianiu mieszanką wosku i pigmentów), niekiedy nadaje się mu nietypową teksturę. Oprócz drewna projektanci bardzo polubili również kamień.

Inspirację naturą widać także w dziedzinie wykończeń. Jeśli chodzi o stopień połysku, najczęściej stosuje się głęboki mat lub naturalny mat. W połączeniu z takimi dobrze prezentuje się szkło, lakierowane z jednej strony, satynowane lub gładkie. Bardzo modnym połączeniem jest również kamień plus farba o matowych wykończeniu oraz drewno.

Wzięciem cieszyć się będą także efekty specjalne, takie jak efekt betonu, żelaza, rdzy, efekty metaliczne, czasem perłowe. Do dekoracji – ciepła miedź i brąz, a także ceramika.

meble trendy 2017 Adler

Efekt rdzy na szafce do przedpokoju. Fot. arch. Adler

meble trendy 2017 Adler

Efekt betonu na meblu kuchennym. Fot. arch. Adler

Eleganckie kolory, dyskretne kształty

A co z kolorami? W tym czasie, gdy na salonach króluje ekologia i powrót do natury, triumfy święcić będą eleganckie odcienie – biel, złamana biel oraz różne odcienie szarości, aż do najciemniejszych. W duecie z czarnym i szarym występować będą różne odcienie błękitu oraz kolor kawowy. Kolorystyczną monotonię przełamywać będą akcenty w jaskrawych odcieniach żółtego i pomarańczowego.

Preferowane kształty będą dyskretne, nie przykuwające uwagi. Dzięki temu wykonane z drewna meble będą się prezentować nowocześnie, a zarazem ponadczasowo.

meble trendy 2017 Adler

Szkło i modny kolor kawowy w kuchni. Fot. arch. Adler

meble trendy 2017 Adler

Drewno i biel – idealny duet! Fot. arch. Adler

Źródło: Adler