a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweCoatingsWorld nawołuje branżę do ratowania planety

CoatingsWorld nawołuje branżę do ratowania planety

Portal Coatings World nawołuje całą światową branżę farb i powłok do prac nad rozwiązaniami zmniejszającymi poziom dwutlenku węgla w atmosferze. „Jeśli chcemy uniknąć najpoważniejszych skutków zmian klimatycznych spowodowanych przez człowieka, musimy zacząć już teraz” – przekonuje redakcja.

CoatingsWorld dwutlenek wegla branza farb

Fot. kit1578 / sxc.hu

„Ludzie spoza branży rzadko zdają sobie sprawę, że celem farby jest nie tylko upiększenie powierzchni, ale również jej ochrona. Ci z nas zaś, którzy wierzą w naukę, doskonale rozumieją, że obecnie jest jedna powierzchnia, która potrzebuje tej ochrony dramatycznie – to po prostu nasza planeta” – pisze znany branżowy portal CoatingsWorld.com. I tłumaczy, że jeśli nic nie zrobimy, wkrótce Ziemia rozgrzeje się do poziomu, przy którym normalne życie i funkcjonowanie nie będzie możliwe.

Wzrost temperatury jest spowodowany w dużej mierze wysokim poziomem dwutlenku węgla w atmosferze. Jeśli naukowcy mają rację – a dlaczego mielibyśmy im nie wierzyć? – mamy już niewiele czasu, by zapobiec poważnym konsekwencjom ogromnych ilości gazów cieplarnianych w naszej atmosferze.

Branża farb i powłok ma w ręku potężne narzędzie w tej walce. Są farby, które potrafią znacznie obniżyć ilość dwutlenku węgla w atmosferze. Pierwsze tego typu rozwiązania ujrzały już światło dzienne, potrzeba jednak ogromnej pracy i zaangażowania całego przemysłu, aby je rozwinąć i udoskonalić. Konieczne będzie dostosowanie tych nowego typu farb do potrzeb konkretnych powierzchni oraz warunków klimatycznych w różnych częściach świata.

Aby zdążyć przed katastrofą – musimy zacząć już teraz, i musimy połączyć siły. Dlatego CoatingsWorld.com nawołuje na swoich łamach do stworzenia międzynarodowego konsorcjum, które zajmie się badaniami nad nowego typu farbami. Właśnie teraz potrzebna jest szybka i otwarta komunikacja w obrębie branży. Każdy, kto może i chce mieć swój wkład w ten projekt, proszony jest o kontakt z redakcją portalu.

Źródło: coatingsworld.com