REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

CoatingsWorld nawołuje branżę do ratowania planety

Portal Coatings World nawołuje całą światową branżę farb i powłok do prac nad rozwiązaniami zmniejszającymi poziom dwutlenku węgla w atmosferze. „Jeśli chcemy uniknąć najpoważniejszych skutków zmian klimatycznych spowodowanych przez człowieka, musimy zacząć już teraz” – przekonuje redakcja.

CoatingsWorld dwutlenek wegla branza farb

Fot. kit1578 / sxc.hu

„Ludzie spoza branży rzadko zdają sobie sprawę, że celem farby jest nie tylko upiększenie powierzchni, ale również jej ochrona. Ci z nas zaś, którzy wierzą w naukę, doskonale rozumieją, że obecnie jest jedna powierzchnia, która potrzebuje tej ochrony dramatycznie – to po prostu nasza planeta” – pisze znany branżowy portal CoatingsWorld.com. I tłumaczy, że jeśli nic nie zrobimy, wkrótce Ziemia rozgrzeje się do poziomu, przy którym normalne życie i funkcjonowanie nie będzie możliwe.

Wzrost temperatury jest spowodowany w dużej mierze wysokim poziomem dwutlenku węgla w atmosferze. Jeśli naukowcy mają rację – a dlaczego mielibyśmy im nie wierzyć? – mamy już niewiele czasu, by zapobiec poważnym konsekwencjom ogromnych ilości gazów cieplarnianych w naszej atmosferze.

Branża farb i powłok ma w ręku potężne narzędzie w tej walce. Są farby, które potrafią znacznie obniżyć ilość dwutlenku węgla w atmosferze. Pierwsze tego typu rozwiązania ujrzały już światło dzienne, potrzeba jednak ogromnej pracy i zaangażowania całego przemysłu, aby je rozwinąć i udoskonalić. Konieczne będzie dostosowanie tych nowego typu farb do potrzeb konkretnych powierzchni oraz warunków klimatycznych w różnych częściach świata.

Aby zdążyć przed katastrofą – musimy zacząć już teraz, i musimy połączyć siły. Dlatego CoatingsWorld.com nawołuje na swoich łamach do stworzenia międzynarodowego konsorcjum, które zajmie się badaniami nad nowego typu farbami. Właśnie teraz potrzebna jest szybka i otwarta komunikacja w obrębie branży. Każdy, kto może i chce mieć swój wkład w ten projekt, proszony jest o kontakt z redakcją portalu.

Źródło: coatingsworld.com

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA