a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbPigmenty i dodatkiClariant i Huntsman planują najbliższe miesiące

Clariant i Huntsman planują najbliższe miesiące

Firmy Clariant i Huntsman zaprezentowały harmonogram swojego połączenia. Transakcja ma zostać zamknięta zgodnie z planem, na przełomie 2017 i 2018 roku. O planach jej zablokowania przez amerykański fundusz Corvex nie wspomniano w oświadczeniu.

HuntsmanClariant Clariant HuntsmanTransakcja oznacza połączenie dwóch silnych graczy na rynku specjalistycznej chemii o zbliżonej marży EBITDA (17,2%). Obaj producenci chcą się wspólnie rozwijać, dzięki czemu zamierzają zwiększyć przychody ze sprzedaży organicznej o ok. 2% rocznie. Wzajemnie zamierzają uzupełnić swoje oferty i poszerzyć geograficzną strefę wpływów.

Przygotowano jasny plan dotyczący przyszłych najważniejszych sektorów firmy. Zarząd planuje liczne inwestycje związane zwłaszcza z obszarami rozwijającymi się. Chce również uprościć portfolio, zapełnić nisze produktowe na rynku oraz skupić się na wysokiej klasy kompozytach, w tym systemach poliuretanowych, i wyrobach opracowywanych z myślą o potrzebach klientów. W centrum zainteresowań firmy są związki na bazie metylenodifenylo diizocyjanianu (MDI) oraz bloków chemicznych takich jak tlenek etylenu (EO) i tlenek propylenu (PO).

Zgodnie z harmonogramem transakcja połączenia obu firm zostanie zamknięta na przełomie 2017 i 2018 roku. W oświadczeniu nie wspomniano o próbie zablokowania połączenia, podjętej przez amerykański fundusz hedgingowy Corvex.

Źródło: european-coatings.com