REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Clariant i Huntsman planują najbliższe miesiące

Firmy Clariant i Huntsman zaprezentowały harmonogram swojego połączenia. Transakcja ma zostać zamknięta zgodnie z planem, na przełomie 2017 i 2018 roku. O planach jej zablokowania przez amerykański fundusz Corvex nie wspomniano w oświadczeniu.

HuntsmanClariant Clariant HuntsmanTransakcja oznacza połączenie dwóch silnych graczy na rynku specjalistycznej chemii o zbliżonej marży EBITDA (17,2%). Obaj producenci chcą się wspólnie rozwijać, dzięki czemu zamierzają zwiększyć przychody ze sprzedaży organicznej o ok. 2% rocznie. Wzajemnie zamierzają uzupełnić swoje oferty i poszerzyć geograficzną strefę wpływów.

Przygotowano jasny plan dotyczący przyszłych najważniejszych sektorów firmy. Zarząd planuje liczne inwestycje związane zwłaszcza z obszarami rozwijającymi się. Chce również uprościć portfolio, zapełnić nisze produktowe na rynku oraz skupić się na wysokiej klasy kompozytach, w tym systemach poliuretanowych, i wyrobach opracowywanych z myślą o potrzebach klientów. W centrum zainteresowań firmy są związki na bazie metylenodifenylo diizocyjanianu (MDI) oraz bloków chemicznych takich jak tlenek etylenu (EO) i tlenek propylenu (PO).

Zgodnie z harmonogramem transakcja połączenia obu firm zostanie zamknięta na przełomie 2017 i 2018 roku. W oświadczeniu nie wspomniano o próbie zablokowania połączenia, podjętej przez amerykański fundusz hedgingowy Corvex.

Źródło: european-coatings.com

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA