REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

CEPE walczy o bezpieczeństwo w miejscu pracy

Bezpieczeństwo w miejscu pracy to obecnie gorący temat w branży farb i powłok. Kwestią tą zajmuje się m.in. grupa Operational Safety & Risk Assessment (OSRA) działająca w ramach CEPE. O jej obecnych projektach dla portalu European Coatings opowiada David Starkey.

CEPE bezpieczeństwo pracy

Fot. ndemello / pixabay.com

W ostatnim czasie OSRA skupia się głównie na analizowaniu wypadków oraz ich przyczyn, by pomóc CEPE w opracowywaniu strategii zwiększających bezpieczeństwo. Niedawno członkowie grupy opracowali wytyczne pod kątem bezpieczeństwa dla użytkowania walcarek z trzema walcami, obecnie pracują nad podobnymi dokumentami dla procesu przechowywania materiałów oraz aktualizacją wytycznych dla proszków o wysokiej rezystywności w atmosferze wybuchowej.

Obserwując wskaźniki bezpieczeństwa dla sektora tuszów drukarskich, grupa dostrzegła wyraźny spadek ilości wypadków w ciągu ostatnich 5 lat. Dominują obecnie stosunkowo niewielkie zranienia, które trudniej wyeliminować, spowodowane różnego rodzaju pomyłkami, zwłaszcza przy operacjach ręcznych. Ogólnie intensywność wypadków bardzo się zmniejszyła, ale OSRA nie popada w samozadowolenie, wciąż bowiem pojawiają się poważne urazy, na przykład w wyniku pożarów, upadków lub potrąceń wózkiem widłowym.

Wnikliwa analiza wskazuje na kilka obszarów, które wymagają szczególnej uwagi, w tym przede wszystkim projektowanie i organizacja miejsc pracy oraz zachowanie jednostek w miejscu pracy. OSRA rozpoczyna działanie w tych obszarach, uświadamiając pracownikom ryzyko oraz raportując niebezpieczne warunki pracy i dążąc do ich poprawy.

Źródło: european-coatings.com

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 2
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA