REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Byk-Gardner – nowy sprzęt do pomiaru zamglenia

Firma Byk-Gardner wprowadziła na rynek nowy przyrząd do oceny wyglądu powłoki, który dzięki innowacyjnej technologii LED pozwala na równoczesny pomiar przezroczystości całkowitej, zamglenia i czystości.

Byk-Gardner

Fot. arch. Byk-Gardner

Pomiar przezroczystości całkowitej i zamglenia opisany jest w dwóch międzynarodowych standardach – ASTM D1003 oraz ISO 13468. Nowy model „haze-gard i” pozwala uzyskać wyniki zgodnie z metodami opisanymi w obydwu normach.

Wysoce zautomatyzowany proces pomiaru, długoterminowa kalibracja oraz 10 lat gwarancji na lampę sprawiają, że nowy „haze-gard i” to bezpieczne i trwałe urządzenie. Dzięki jego otwartej budowie możliwa jest analiza próbki o dowolnych rozmiarach, przyrząd można też ustawiać pionowo lub poziomo. W standardowym zestawie znajduje się uchwyt na próbki w postaci arkuszy, zaś dodatkowo dostępne są także elementy do przeprowadzenia testu abrazyjnego oraz kuwety na płyny.

Sprzęt jest intuicyjny w obsłudze i umożliwia statystyczną analizę danych, które można zgrać na urządzenie przenośne lub przesłać za pośrednictwem internetu.

Źródło: european-coatings.com

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA