a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjneByk-Gardner – nowy sprzęt do pomiaru zamglenia

Byk-Gardner – nowy sprzęt do pomiaru zamglenia

Firma Byk-Gardner wprowadziła na rynek nowy przyrząd do oceny wyglądu powłoki, który dzięki innowacyjnej technologii LED pozwala na równoczesny pomiar przezroczystości całkowitej, zamglenia i czystości.

Byk-Gardner

Fot. arch. Byk-Gardner

Pomiar przezroczystości całkowitej i zamglenia opisany jest w dwóch międzynarodowych standardach – ASTM D1003 oraz ISO 13468. Nowy model „haze-gard i” pozwala uzyskać wyniki zgodnie z metodami opisanymi w obydwu normach.

Wysoce zautomatyzowany proces pomiaru, długoterminowa kalibracja oraz 10 lat gwarancji na lampę sprawiają, że nowy „haze-gard i” to bezpieczne i trwałe urządzenie. Dzięki jego otwartej budowie możliwa jest analiza próbki o dowolnych rozmiarach, przyrząd można też ustawiać pionowo lub poziomo. W standardowym zestawie znajduje się uchwyt na próbki w postaci arkuszy, zaś dodatkowo dostępne są także elementy do przeprowadzenia testu abrazyjnego oraz kuwety na płyny.

Sprzęt jest intuicyjny w obsłudze i umożliwia statystyczną analizę danych, które można zgrać na urządzenie przenośne lub przesłać za pośrednictwem internetu.

Źródło: european-coatings.com