Rynek FarbWydajna aplikacja w 1 toku

Wydajna aplikacja w 1 toku

Sposobów na ograniczenie kosztów i usprawnienie pracy w lakierni jest wiele. Można ograniczyć bezproduktywne przerwy, zapewnić rozsądny podział pracy, wyłączać energochłonne urządzenia. W procesie naprawy lakierniczej jest jednak jeden szczególnie kosztowny etap pracy, w którym nawet najlepsze planowanie nie pomoże: lakierowanie w kabinie lakierniczej.

Marka Standox ma na to receptę. Jest nim system aplikacji w 1 toku. Jego stosowanie umożliwia warsztatom znaczną redukcję czasu przebywania elementu w kabinie lakierniczej, a co za tym idzie również czasu przestojów w pracy. Wchodzące w skład systemu aplikacji w 1 toku produkty – podkład, lakier bazowy i bezbarwny – są aplikowane mokro na mokro, bez czasu odparowania między warstwami.

Standox to obecnie jedyna marka na rynku, która oferuje pełen, kompletny system lakierowania w 1 toku, od podkładu po lakier bezbarwny. Podkład Standocryl VOC Xtra Filler jest idealny do aplikacji mokro na mokro w dwóch następujących po sobie przejściach. Lakiery bazowe Standoblue i Standohyd, jak też Standofleet oraz lakier bezbarwny Standocryl VOC Xtra Clear aplikuje się na 1,5 warstwy.

Korzyści z procesu są widoczne gołym okiem. Zazwyczaj występujące odparowanie międzywarstwowe nie ma zastosowania, dzięki czemu lakiernia oszczędza nie tylko czas, ale i materiały. Rezultat naprawy w 1 cyklu jest równie dobry, jak przy aplikacji dwóch warstw. Po końcowym odparowaniu, system Standoblue tworzy niesamowicie gładką powierzchnię, a wysoka zawartość cząstek stałych w lakierze bezbarwnym VOC-Xtra zapewnia doskonały rezultat wykończenia.

W kontekście rosnących cen energii, ta opracowana w Niemczech metoda lakierowania może być ciekawą alternatywą nie tylko dla dużych warsztatów, ale także średnich i mniejszych lakierni. W końcu każda minuta zaoszczędzona w kabinie lakierniczej zmniejsza rachunki za energię, a co za tym idzie przynosi korzyści w końcowym rozrachunku.

Więcej informacji o systemie aplikacji w 1 toku znaleźć można na stronie internetowej www.standox.pl. Marka Standox organizuje również szkolenia lakiernicze z wykorzystaniem systemu. W przypadku zainteresowania, prosimy o kontakt z przedstawicielem marki Standox.