a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjneAttamark – narzędzia malarskie inne niż wszystkie

Attamark – narzędzia malarskie inne niż wszystkie

Attamark to niewielki producent z Chin, który dzięki swemu zaangażowaniu i wysokiej jakości produktów zasłynął już wśród światowych wytwórców. Obecnie firma planuje wkroczyć na polski rynek. O tym, dlaczego pędzle i wałki Attamark są lepsze od innych dostępnych na rynku oraz czym jeszcze firma wyróżnia się wśród dużych koncernów rozmawiamy z panem Pawlem Cho.

Attamark

Fot. arch. Attamark

Rynekfarb.pl: Kiedy powstała firma Attamark? Czy mógłby Pan nam opowiedzieć o jej początkach?

Pawel Cho: Nasza firma pojawiła się na rynku w roku 2008, jako producent wysokiej jakości pędzli, wałków oraz akcesoriów malarskich. W pierwszych latach naszej działalności wiele uwagi poświęcaliśmy targom i wystawom, braliśmy udział w branżowych imprezach, aby dotrzeć do jak największej ilości osób, i udało nam się to. A dzięki dobrej reputacji, którą z czasem zyskaliśmy, mogliśmy utrzymać przy sobie klientów. Wszystko to dzięki naszemu zaangażowaniu oraz dzięki temu, że przywiązujemy dużą wagę do jakości produktów sygnowanych naszą marką.

R: Dlaczego zdecydowali się Państwo rozwinąć działalność w Polsce? Czemu akurat nasz rynek przyciągnął Państwa uwagę?

P.C.: W roku 2014 nasze produkty zaczęły być sprzedawane w Bułgarii. Po wejściu na tamtejszy rynek zostaliśmy docenieni przez blogerów, którzy chwalili nasze produkty, stawiając je na równi z pędzlami najlepszych światowych wytwórców. To zmotywowało nas, aby pomyśleć o wkroczeniu na inne rynki w Europie Wschodniej – skoro udało nam się osiągnąć sukces w jednym z krajów w tym regionie, czemu nie mogłoby się udać z innym dużym rynkiem?

Wybraliśmy akurat Polskę, ponieważ to wielki kraj, w którym – w większym stopniu niż w innych państwach europejskich – wiele osób przeprowadza prace renowacyjne na własną rękę. Wierzymy, że dzięki silnie rozwiniętej kulturze „zrób to sam” nasze produkty spotkają się tu z dużym zainteresowaniem.

R: Czy Państwa podejście różni się w jakiś sposób od strategii dużych producentów sprzętu malarskiego? Jeśli tak, w jaki sposób się wyróżniacie?

P.C.: Duzi wytwórcy są często ograniczani przez biurokrację, która do pewnego stopnia wstrzymuje ich rozwój. To nam daje nad nimi przewagę, możemy być bardziej dynamiczni i innowacyjni. Poza tym – ponieważ jesteśmy mniejszym producentem, mamy świadomość, że musimy się bardziej starać. Kładziemy więc większy nacisk na potrzeby klienta, staramy się wyjść im naprzeciw.

Attamark

R: Czym różnią się Państwa produkty od tych dostępnych na rynku?

P.C.: Mamy w ofercie profesjonalne pędzle i wałki, które przy odpowiednim stosowaniu i czyszczeniu mogą być wykorzystane wielokrotnie. W przeciwieństwie do jednorazowych pędzli z włóknami wydrążonymi, nasze narzędzia posiadają lite, zaokrąglone na końcach włókna, które są bardziej trwałe.

Ponadto nasze ręcznie robione pędzle są tak zaprojektowane, aby zaoszczędzić malarzowi czasu i ułatwić mu uzyskanie jednorodnego, wysokiej jakości wykończenia. Ich kształt pozwala osiągnąć najlepszy kąt malowania.

Nasze wałki z kolei wyposażone są w najlepsze runo, cieplnie przyspawane do rdzenia, dzięki czemu trzyma się nawet przy wielokrotnym użyciu. Włosie dostosowane jest do konkretnych zastosowań, w zależności od tego, czy malujemy powierzchnię gładką czy chropowatą.

R: Czy mógłby Pan powiedzieć trochę więcej na temat pędzli, które znajdują się obecnie w Państwa ofercie?

P.C.: Nasi klienci mogą liczyć na profesjonalne pędzle w różnych kształtach i do różnych zastosowań. Są to produkty wielokrotnego użytku, ale na specjalne życzenie możemy także przygotować zestaw narzędzi jednorazowych.

Kładziemy duży nacisk na precyzję malowania, oferujemy więc pędzle Angled, które pozwalają malarzowi uzyskać czystą i dokładną linię. Mamy jednak również grubsze pędzle, pozwalające nanieść na powierzchnię większą ilość farby, a także pędzle owalne, grube w środku, zwężające się po bokach, dzięki czemu łączą dwie użyteczne cechy – równocześnie pozwalają nabrać dużą ilość farby i dokładnie malować na krawędziach. Mamy pędzel o krótkiej rączce, który umożliwia malowanie w narożnikach. Mamy również taki, który imituje efekt włosia koziego, pozwalając uzyskać gładkie wykończenie bez śladów pociągnięć pędzlem.

Attamark

Fot. arch. Attamark

R: Jakie inne ciekawe produkty można znaleźć w Państwa ofercie? Czy są to tylko pędzle i wałki?

P.C.: Choćby pędzel z włosiem w kształcie trójkąta – jest ono grubsze z jednej strony, dzięki czemu trzyma więcej farby, natomiast druga, cieńsza strona umożliwia precyzyjne malowanie.

Oprócz pędzli i wałków oferujemy również akcesoria malarskie. Mamy specjalną taśmę maskującą, która jest dużo cieńsza od tych dostępnych na rynku, dzięki czemu malarz może malować dokładne, ostre linie.

Mamy też w ofercie płótna malarskie do ochrony podłogi w trakcie malowania. Większość tego typu produktów ślizga się na gładkich podłożach, z drewna czy z marmuru, ponieważ sama podłoga jest śliska. Łatwo w takich warunkach o wypadek. Nasze płótna mają jednak na jednej stronie specjalne wypustki, dzięki którym płótno nie ślizga się na żadnej powierzchni.

R: Rzeczywiście, to bardzo praktyczne. Mamy nadzieję, że klienci w Polsce docenią Państwa produkty. Dziękujemy za rozmowę i życzymy wielu sukcesów na polskim rynku!

Attamark jest obecnie w trakcie poszukiwań przedstawiciela handlowego swoich produktów w Polsce. Wszystkich zainteresowanych (zarówno firmy jak i osoby prywatne) zapraszamy na stronę internetową firmy www.attamark.com lub prosimy o kontakt mailowy admin@attamark.com.