REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Kolorowy bieg Color Run

Energia, barwy, zabawa, zdrowie – tak w skrócie można opisać bieg Color Run, który stał się już imprezą o światowym zasięgu. Zasady są tylko dwie – ubierasz się na biało i w trakcie biegu pozwalasz się zamienić w kolorowe dzieło sztuki.

Color Run

Color Run to zabawa zarówno dla dorosłych jak i tych najmłodszych. Fot. El-Pelos-Briseño / Foter.com / CC BY-NC-SA 2.0

Fot. neeroc1 / Foter.com / CC-BY-NC-SA 2.0

Nie chodzi o życiowe rekordy, o to, kto jest najlepszy i najszybszy. Chodzi o zabawę i o to, by uczynić świat choć na chwilę trochę bardziej kolorowym. W tym biegu nie ma zwycięzców, a właściwie każdy nim jest. Ramię w ramię stają do biegu starzy i młodzi, dorośli i dzieci, osoby pełnosprawne i niepełnosprawni. Aby być zdrowszym i szczęśliwszym.

Uczestnicy mają do przebiegnięcia pięć kilometrów. „Najszczęśliwsza piątka na ziemi”! Można biec, iść, truchtać. Nieważne, czy jesteś zawodowym biegaczem i taki dystans to dla ciebie bułka z masłem, czy z trudem pokonujesz choćby kilkadziesiąt metrów. Aby cię zmotywować i dodać ci sił, na trasie czekają niespodzianki – chmury barwnego proszku, którym obrzucą cię wolontariusze! Wszędzie kolor, jak w trakcie indyjskiego święta Holi…

Jasne odcienie to najlepsze tło dla kolorystycznej eksplozji. Ubierz się więc na biało, a na mecie przypominać będziesz barwne dzieło sztuki. Otaczające cię kolory wprawią cię zaś w doskonały nastrój! Nieczęsto zdarza się okazja zobaczyć miasto w takiej szacie.

Inicjatywa powstała w 2012 roku w Stanach Zjednoczonych, ale bardzo szybko przyjęła się i w innych krajach, już w sumie ponad trzydziestu na całym świecie. Dołączyła Australia, Brazylia, Wielka Brytania, Portugalia, Niemcy… Również Polska pokusiła się o własną edycję wydarzenia. Pojawiło się ono u nas pod nazwą Prze_bieg ColorFun 5 km i odbyło się we wrześniu 2013 w Warszawie.

Czekamy na kolejne edycje wydarzenia. Trudno bowiem nie poprzeć tak radosnej i kolorowej akcji, która chociaż na kilka godzin czyni świat odrobinę piękniejszym.

Szczegóły oraz galerie zdjęć na stronach www.thecolorrun.com (międzynarodowa), thecolorrun.de (Niemcy) oraz www.colorfun.pl (Polska).

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
67%
33%
Ocen: 3
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Komentarze (3)

 1. Kiedy Color Run w Polsce? Czy wiecie, czy coś się szykuje u nas?

  Basia
  6 kwietnia 2014 at 10:07
  Odpowiedz

  • Widziałem jakiś billboard że będzie solvay color run chyba 8 czerwca 2014, ale żadnej informacji w sieci o tym nie mogę znaleźć :((

   orange47
   13 maja 2014 at 22:19
   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA