Rynek FarbTOP-KOR na rdzewiejący metal

TOP-KOR na rdzewiejący metal

Stara miłość nie rdzewieje, ale rdzewieją za to metalowe ogrodzenia i barierki. A że malowanie rdzewiejącej powierzchni jest, jak wiadomo, misją skazaną na porażkę, trzeba je najpierw odpowiednio zabezpieczyć. Z pomocą przychodzi nowy preparat odrdzewiający TOP-KOR marki Polifarb Łódź.

top kor polifarb korozja rustPreparat odrdzewiający Polifarbu Łódź jest przeznaczony do stosowania na niedokładnie oczyszczone powierzchnie stalowe przed ich malowaniem. Doskonale sprawdzi się jako zabezpieczenie przed rdzą na ogrodzeniach, bramach, kratach czy barierkach, dachach lub elementach pojazdów mechanicznych, a także innych konstrukcjach ze stali, stali ocynkowanej lub żeliwa, przed malowaniem renowacyjnym.

TOP-KOR działa na trzy sposoby – nie tylko odrdzewia powierzchnię (przetwarzając i wiążąc rdzę), ale i ją zabezpiecza (tworząc barierę dla tlenu i wilgoci i utrudniając tym samym tworzenie się rdzy w przyszłości) oraz dokładnie penetruje (wnika nawet w miejsca trudno dostępne, takie jak szczeliny, pęknięcia i otwory, chroniąc je przed rdzewieniem).

Działanie preparatu opiera się na przetwarzaniu nietrwałych związków żelaza trójwartościowego w stabilne, trudno rozpuszczalne związki żelaza dwuwartościowego. Po zastosowaniu produktu tworzą one na powierzchni szarą warstwę metaloorganiczną, która nie ulega dalszemu utlenianiu, zapobiega więc rdzewieniu. Na gładkim, pozbawionym rdzy podłożu stalowym produkt tworzy natomiast bezbarwną powłokę lakierową, która skutecznie odcina dopływ tlenu i wilgoci koniecznych do rozwinięcia się rdzy.

Problem z głowy! Mając pod ręką TOP-KOR, można śmiało brać się za malowanie. Bez obawy o rdzę.