Rynek FarbKolory farb proszkowych Axalta podkreślają wyjątkowość architektury

Kolory farb proszkowych Axalta podkreślają wyjątkowość architektury

Czy w architekturze i designie istnieje pojęcie „doboru właściwego” koloru? Można z całą pewnością powiedzieć, że jest to wyłącznie kwestia gustu i każdy – bez specjalnego wykształcenia czy zdolności artystycznych – może wyrazić swoje opinie na temat koloru..

My w Axalta Coating Systems wierzymy, że wybór koloru może zostać dokonany pod wpływem wielu czynników, takich jak: emocje, osobowość, określony nastrój, duch czasu, natura, otoczenie…  Może być on również zdeterminowany znaczeniem budynku lub obiektu.

Na dowód, poniżej prezentujemy kilka naszych referencji:

 

 

Siedziba Trybunału Sprawiedliwości Wspólnoty Europejskiej w Luksemburgu

CourtofJusticeArchitekt Dominique Perrault miał do zrealizowania trudne zadanie – trzykrotnie zwiększyć wielkość siedziby Trybunału z 50 000 m kw. do 150 000 tys. m kw., zachowując jednocześnie harmonię budynku, trzykrotnie już zresztą powiększanego. Pierwsza siedziba Trybunału – otwarta w 1973 roku, kiedy Wspólnota Europejska składała się tylko z sześciu krajów członkowskich – była trzykrotnie rozszerzana (w latach 1988, 1993 i 1994). Wyzwaniem dla architekta było zachowanie charakteru obiektu wraz z jego funkcjonalnymi, miejskimi i instytucjonalnymi cechami. W projekcie tym zastosowano wiele farb proszkowych Axalta. (źródło: www.archdaily.com)

 

Vodafone Campus w Düsseldorfie, Niemcy

imageDownloadMediumBardzo charakterystycznym dla Vodafone Campus, zaprojektowanego przez HPP & Partner GmbH + Co. KG, jest 19-kondygnacyjny biurowiec ze szklano-aluminiową fasadą. Obiekt ten został zaprojektowany na 5000 miejsc pracy i mieści zintegrowane centrum usług Vodafone.

Dla Vodafone Campus w Düsseldorfie zastosowano farby proszkowe w kolorach RAL 9003 AP Alesta® półmat i Alesta® AP RAL 7021 półmat.

 

 

BIM-IBGE w Brukseli, Belgia

imageDownloadSmall

Zaprojektowany przez cepezed©, mieszczący się w Brukseli budynek nowej siedziby Brussels Environment – rządowej organizacji odpowiedzialnej za środowisko i energię – jest jednym z najbardziej prestiżowych belgijskich projektów ostatnich lat. Fani architektury mogą podziwiać ten imponujący, bezpieczny dla środowiska budynek, zlokalizowany w centrum miasta. Projekt spełnia surowe wymagania klimatyczne, pielęgnuje wartości kulturowe oraz zwraca uwagę zwartością konstrukcji, funkcjonalnością i przejrzystą formą.

Na zewnątrz zastosowano powłoki proszkowe Axalta – poliester w architektonicznej jakości, kolor RAL 9005 z wykończeniem matowym i w półpołysku. Wnętrze jest pokryte farbą w tej samej jakości co powłoka zewnętrzna, w kolorze RAL 9003 z matowym wykończeniem.

Jeśli jesteś architektem i chciałbyś wiedzieć jak Axalta Coating Systems wspiera swoich klientów w projektowaniu wyjątkowych budynków zadzwoń i porozmawiaj z nami – +48 42 677 16 78. Aby dowiedzieć się więcej o samych projektach odwiedź nas również na www.powder.axaltacs.com