Rynek FarbMetallics are us – farby bondowane od Axalta Coating Systems

Metallics are us – farby bondowane od Axalta Coating Systems

Farby proszkowe z efektem metalicznym to efektywne rozwiązanie, coraz chętniej stosowane w architekturze. Szczególnym ich rodzajem są farby bondowane, do których należy nasza linia „Metallics are us”. Czy wiesz, co je wyróżnia i dlaczego warto je wybrać?

axalta powder coating metallics are us with logo

Na zewnętrznych elementach architektury farby proszkowe z efektem metalicznym zdecydowanie przykuwają wzrok. Nasza linia Axalta Metallic Effect charakteryzuje się jaskrawymi odcieniami, niezwykłą głębią optyczną oraz różnymi efektami kolorystycznymi, zależnymi od kąta patrzenia (zjawisko „metallic flip”).

Wśród nich szczególnym rodzajem są farby bondowane, czyli otrzymywane poprzez łączenie pigmentów metalicznych i cząstek farby w kontrolowanej temperaturze. Axalta była jednym z pierwszych producentów, którzy wprowadzili bondowane farby proszkowe z efektem metalicznym na rynek. Dziś może dostarczyć swoim klientom zaawansowane rozwiązania, bazując na 20 latach doświadczenia.

Dlaczego farby bondowane?

W czym właściwie farby bondowane są lepsze od tych mieszanych na sucho? Otóż dzięki procesowi bondowania możemy zaprojektować kolory z większą ilością cząstek metalicznych, a to pozwala uzyskać głęboki efekt błyszczenia. Prócz tego farby tego typu są bardziej odporne na promieniowanie UV i łatwe w użyciu (charakteryzuje je bowiem większa stabilność).

Farby bondowane oznaczają bezproblemowy proces produkcyjny oraz jednolity efekt kolorystyczny. Zgodność kolorystyczna partii do partii bondowanych farb metalicznych Axalty jest gwarantowana w jakości poliestru architektonicznego Alesta® AP oraz Alesta® SD SuperDurable.

axalta powder coating metallic effect

Metallics are us!

W przypadku farb proszkowych z efektem metalicznym z serii Axalty „Metallics are us” wykorzystywana jest najnowsza technologia bondingu. Farby te stosować można m.in. na profilach aluminiowych, blachach stalowych, okładzinach, oknach i drzwiach, a także meblach czy elementach oświetlenia zewnętrznego i wewnętrznego. Są łatwe w aplikacji oraz niezawodne, co potwierdzają certyfikaty Qualicoat Klasy I i II oraz GSB Standard i Master.

Jeśli chodzi o ich odcienie, oferujemy m.in. znane i cenione, srebrne odcienie metaliczne (RAL 9006 i 9007, kolory DB), a także opcje zgodne z najnowszymi trendami – złoto, brąz, miedź, efekt oksydowania czy vintage oraz wykończenia imitujące wygląd powłoki otrzymywany w procesie anodowania. Klienci mogą również wybierać spośród kolorów premium z kolekcji ICONICA, Eloxal Selection oraz Anodic, Star & Timeless Collection. Wybór jest naprawdę szeroki!

axalta powder coating metallics are us

O czym warto pamiętać przed aplikacją

Ostateczny wygląd powłoki proszkowej zależy od wielu różnych parametrów, m.in. rodzaju i ilości cząsteczek metalicznych/miki, kąta obserwacji, podłoża. By zagwarantować stabilny efekt końcowy, należy zapewnić dokładnie takie same warunki aplikacji dla każdego zlecenia. Więcej informacji dotyczących użytkowania metalicznych farb proszkowych znaleźć można na stronie http://www.axaltacs.com/content/dam/EMEA/Axalta/PL/Public/Powder%20Coatings/Documents/SIB_Alesta_axaltametallic_PL.pdf

Jeśli jesteś architektem lub masz lakiernię proszkową i chciałbyś wiedzieć więcej na temat naszych farb bondowanych zadzwoń i porozmawiaj z nami: +48 42 677 16 83. Jesteś ciekaw, jak wybrane odcienie prezentują się na żywo? Wystarczy skomponować paletę i zamówić próbki za pomocą aplikacji na www.metallics-are-us.alestacolourit.com. Produkty dostępne są od ręki!

Oficjalna strona Kampanii Metallics are us – http://www.axaltacs.com/pl/pl_PL/powder-coatings/metallics-are-us.html