REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Strona główna  >  Blog firmy Axalta Coating Systems - farby proszkowe  >  Le Cube Orange zachwyca z farbami Axalta

Le Cube Orange zachwyca z farbami Axalta

   

orange cube axalta powder coatingsPowstały cztery lata temu na wybrzeżu rzeki Saône w Lyonie biurowiec Le Cube Orange to przykład nowoczesnej architektury, która zaskakuje i zachwyca. Obiekt zwraca uwagę nie tylko swoim oryginalnym projektem, ale również intensywnym odcieniem farb proszkowych Axalta, którymi pokryta została aluminiowa fasada.

Budynek powstał w ramach większego projektu, którego celem jest kreatywne wykorzystanie dawnych terenów portowych. Lokalizując na wybrzeżu nowoczesne instytucje kulturalne, biura i centra handlowe miasto pragnie odmienić oblicze tej okolicy, przez długie lata kojarzącej się jedynie z portowymi dźwigami i magazynami.

Le Cube Orange, czyli dosłownie „Pomarańczowa Kostka”, to biurowiec zaprojektowany przez agencję Jakob + MacFarlan. Należy do Cardinal Grup oraz Design Showroom RBC. Obiekt ma 6300 m2 powierzchni i oprócz pomieszczeń biurowych mieści również salon wystawowy oraz kawiarnię na tarasie.

farby proszkowe axalta orange cube

Choć budynek powstał na planie prostokąta, na przekór swej nazwie nie jest zwyczajną „kostką”. Wyróżniają go bowiem ogromne wnęki, które wpuszczają do wnętrza więcej światła i zapewniają niezwykłe widoki. Oryginalna konstrukcja opiera się na betonowych filarach, lekka fasada natomiast wykonana została z aluminium. Jej ażurowa konstrukcja zapewnia lepszy dopływ światła i powietrza do wnętrza obiektu.

Kolor fasady nie jest przypadkowy – miał on nawiązywać do pomarańczowej farby ołowiowej, jaka niegdyś często stosowana była na obiektach portowych. Aby jednak uzyskać odpowiedni efekt, potrzebna była powłoka o niezwykłej intensywności i trwałości odcienia. Na wysokości zadania stanęła farba proszkowa Axalta w odcieniu RAL 2003 z kolekcji The Matt Collection. Seria ta to wysokiej jakości produkty do malowania proszkowego aluminium i stali ocynkowanej, dostępne w 189 kolorach RAL.

Piękny pomarańczowy kolor dodatkowo przyciąga wzrok, a dzięki wysokiej trwałości farby niezwykła fasada będzie się prezentować równie efektownie przez długie lata. Produkty Axalta wniosły więc dodatkową wartość do unikatowego projektu, jakim jest Le Cube Orange.

Jeśli jesteś architektem i chciałbyś wiedzieć jak Axalta Coating Systems wspiera swoich klientów w projektowaniu wyjątkowych budynków zadzwoń i porozmawiaj z nami – +48 42 677 16 78. Aby dowiedzieć się więcej o samych projektach odwiedź nas również na www.powder.axaltacs.com

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 2
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA