Rynek Farb– Kalendarz na 2014 rok –

– Kalendarz na 2014 rok –

Dostawca lakierów do renowacji z Wuppertalu, którego filozofia zawiera się w haśle przewodnim “Sztuka lakierowania” nie mógł stworzyć banalnego kalendarza, tym bardziej, że będzie on towarzyszył klientom marki przez cały rok 2014…

Istne szaleństwo barw i wariacje kolorystyczne, finezja i troska o każdy szczegół, wyjątkowy dynamizm i fascynacja lakierem – to tylko nieliczne komentarze na temat dzieła sztuki, za jakie uchodzi stworzony przez niemieckiego fotografa Ralpha Richtera nowy kalendarz marki Standox.

Przygotowując dwanaście najlepszych zdjęć, artysta bawił się lakierem przedstawiając go na różne sposoby – nie omieszkał nawet w akcie twórczej inspiracji polać nim Porsche 911.

>>> Galeria zdjęć

Żaden samochód jednak nie ucierpiał. Wszystkie wizualizacje zostały stworzone przy zastosowaniu symulacji komputerowych.

Do opracowania oryginalnych i niepowtarzalnych wizerunków fotograf posłużył się technologią, która była wykorzystywana przy produkcji filmów, takich jak Epoka lodowcowa, czy The Avengers.

Wykorzystując możliwości oferowane przez nowoczesne technologie komputerowe, Richter dokonał szczegółowej analizy lakieru samochodowego, ukazując produkt lakierniczy oferowany przez Standox z zupełnie nowej perspektywy.

Rezultaty jego eksploracji można obejrzeć już dziś. Zanurz się w świat lakierów klikając ikonę video oraz galerii zdjęć.

Standox. Sztuka lakierowania.