Rynek FarbIgrzyska w Rio z farbami Axalta

Igrzyska w Rio z farbami Axalta

Wielka impreza sportowa, taka jak Igrzyska Olimpijskie, wymaga odpowiedniej oprawy. Również znicz olimpijski, ku któremu w dni ceremonii otwarcia kierują się oczy wszystkich, powinien prezentować się efektownie… Podczas tegorocznych igrzysk olimpijskich i paraolimpijskich zadbała o to firma Axalta Coating Systems.

axalta-powder-olympic-torch-rio-de-janeiro-2016

Metalowa obudowa zniczy, za pomocą których ogień olimpijski przenoszony jest z greckiej Olimpii w miejsce, gdzie odbywają się igrzyska, wykonana została z nadającego się do recyklingu aluminium. Aby znicz przykuwał wzrok, pomalowana została białą perłową farbą proszkową Alesta AE30109207221 z kolekcji Star Collection.

Farba jest wytrzymała i świetnie chroni przed wilgocią, ścieraniem oraz starzeniem. Jej aplikacją zajęła się firma Pinturas Boronat z Barcelony. Prócz tego na zniczach widoczne są faliste wzory, które mają przywodzić na myśl ziemię, morza i góry. Ostateczny efekt był olśniewający. Po zapaleniu 69-centymetrowe znicze sięgały wraz z płomieniem wysokości prawie 1,5 metra i mieniły się kolorami flagi brazylijskiej.

Marka Alesta przyczyniła się też do dobrego samopoczucia i snu olimpijczyków. Srebrną farbą proszkową Alesta EP Silver Delight II pomalowano metalowe części łóżek w Wiosce Olimpijskiej. Było to prawie 20 000 elementów!

Więcej informacji na naszej stronie internetowej: www.powder.axaltacs.com