REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Strona główna  >  Blog firmy Axalta Coating Systems - farby proszkowe  >  Igrzyska w Rio z farbami Axalta

Igrzyska w Rio z farbami Axalta

   

Wielka impreza sportowa, taka jak Igrzyska Olimpijskie, wymaga odpowiedniej oprawy. Również znicz olimpijski, ku któremu w dni ceremonii otwarcia kierują się oczy wszystkich, powinien prezentować się efektownie… Podczas tegorocznych igrzysk olimpijskich i paraolimpijskich zadbała o to firma Axalta Coating Systems.

axalta-powder-olympic-torch-rio-de-janeiro-2016

Metalowa obudowa zniczy, za pomocą których ogień olimpijski przenoszony jest z greckiej Olimpii w miejsce, gdzie odbywają się igrzyska, wykonana została z nadającego się do recyklingu aluminium. Aby znicz przykuwał wzrok, pomalowana została białą perłową farbą proszkową Alesta AE30109207221 z kolekcji Star Collection.

Farba jest wytrzymała i świetnie chroni przed wilgocią, ścieraniem oraz starzeniem. Jej aplikacją zajęła się firma Pinturas Boronat z Barcelony. Prócz tego na zniczach widoczne są faliste wzory, które mają przywodzić na myśl ziemię, morza i góry. Ostateczny efekt był olśniewający. Po zapaleniu 69-centymetrowe znicze sięgały wraz z płomieniem wysokości prawie 1,5 metra i mieniły się kolorami flagi brazylijskiej.

Marka Alesta przyczyniła się też do dobrego samopoczucia i snu olimpijczyków. Srebrną farbą proszkową Alesta EP Silver Delight II pomalowano metalowe części łóżek w Wiosce Olimpijskiej. Było to prawie 20 000 elementów!

Więcej informacji na naszej stronie internetowej: www.powder.axaltacs.com

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się
 REKLAMA