Rynek FarbCromax w Dzień Dobry TVN

Cromax w Dzień Dobry TVN

O marce Cromax robi się coraz głośniej. Ostatnio pojawiła się w telewizji śniadaniowej, w popularnym programie Dzień Dobry TVN, przy okazji reportażu o historycznym fotelu RM58, zaprojektowanym w latach ‘50 przez wybitnego polskiego artystę – Romana Modzelewskiego. Uważany za ikonę polskiego designu fotel o ponadczasowej formie, został wykonany z tworzywa sztucznego, co w tamtych czasach uchodziło za przełomowe, awangardowe rozwiązanie.

Mimo dużego zainteresowania stworzonym przez Modzelewskiego prototypem, nie trafił do masowej produkcji. Do niedawna można go było podziwiać jedynie na wystawach, m.in. „Cold War Modern: Design 1945-1970” zorganizowanej przez londyńskie Victoria &Albert Museum, które zakupiło jeden z oryginalnych egzemplarzy fotela do swojej kolekcji światowego designu.

Dzięki firmie Vzór wizjonerski fotel z 1958 roku w końcu ukazał się szerokiej publiczności i co więcej trafił do produkcji seryjnej stając się ogólnie dostępnym produktem. Marka Cromax zaś odegrała ważną rolę w tym przedsięwzięciu dostarczając pełnej technologii produktowej do wykończenia sławnego RM58.

Wspaniałe kolory, w których fotel można kupić to dzieło lakieru bazowego Cromax Pro Chromalusion. Połysk nadaje mu lakier bezbarwny CC6600, a jego powierzchnia zostałą przygotowana przy użyciu podkładów 1051R/1057R.

„Nasze lakiery są tak wszechstronne, że możne nimi lakierować zarówno pojazdy, jak i designerskie przedmioty, w tym meble”, powiedział Marcin Raczkowski, Technical Representative marki Cromax.

Więcej o projekcie dowiedzieć się można z reportażu dla Dzień Dobry TVN.