Rynek FarbAxalta otwiera nowe salony Colour Experience Room

Axalta otwiera nowe salony Colour Experience Room

axalta powder colour experience roomAxalta Coating Systems planuje otwarcie kolejnych salonów Colour Experience Room, w których będzie prezentować i promować swoje innowacyjne farby proszkowe. Popularność, jaką cieszą się przestrzenie kolorystyczne otwarte niedawno w Belgii i Polsce, zachęciła firmę Axalta do stworzenia kolejnych miejsc tego typu.

Salony Colour Experience Room dostarczają niezapomnianych wrażeń: goście zostają zaproszeni do świata ponad 1500 inspirujących kolorów o różnych stopniach połysku, teksturach oraz efektach specjalnych. Eksperci Axalty zadbali o to, aby każdy z odcieni spełniał wymogi branży oraz by pozwalał osiągnąć pożądany efekt.

Europejscy projektanci i architekci, którzy odwiedzają salony w poszukiwaniu inspiracji, mają do dyspozycji wzorniki palet kolorystycznych oraz farb. Dzięki tym zasobom mogą natychmiast zobaczyć, jak będą wyglądały efekty ich pracy. Frank De Cock, Axalta Regional Sales Director i Marketing Communications Director na Europę, Bliski Wschód i Afrykę, powiedział:

„Przestrzeń kolorystyczna Colour Experience Room to miejsce, w którym spotykają się nauka, technologia farb proszkowych i wzornictwo. Każdy gość może u nas spędzić tyle czasu, ile potrzebuje, by mieć pewność trafnego wyboru. Co więcej, może skorzystać z porad naszych ekspertów, którzy z chęcią pomogą odszukać odpowiedni kolor lub porozmawiają o parametrach technicznych danej farby w kontekście konkretnego projektu. Wielu gości wraca do nas regularnie, ponieważ dostrzegają, że nasze zasoby pozytywnie wpływają na ich projekty”.

Pierwsza przestrzeń kolorystyczna firmy Axalta została otwarta w lutym 2016 r. w belgijskim mieście Lummen. Druga – w Łodzi, w maju 2017.

Poza salonami Colour Experience Room użytkownicy mają do dyspozycji również narzędzie kolorystyczne COLOUR it, które znacznie ułatwia projektowanie. Choć jego działanie opiera się na kolorach cyfrowych, a nie wzornikach, jest nieocenionym narzędziem ułatwiającym pracę na początkowym etapie projektowania. Dobrane w ten sposób kolory można następnie obejrzeć na żywo w salonie Colour Experience Room.

Więcej informacji o salonach Colour Experience Room i farbach proszkowych Axalta można znaleźć na stronie: www.powder.axaltacs.com. Aplikacja COLOUR it dostępna jest na stronie: www.axaltacolourit.com.