a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbPigmenty i dodatkiBASF zwiększa produkcję pigmentów

BASF zwiększa produkcję pigmentów

BASF zwiększa produkcję swoich pigmentów w zakładach w Chinach i Niemczech. To odpowiedź na trendy rynkowe oraz wyjście naprzeciw potrzebom klientów, którzy dzięki wprowadzonym zmianom będą mogli szybciej otrzymywać zakupione produkty.

BASF

BASF zwiększy produkcję pigmentów stosowanych jako składniki m.in. farb przemysłowych i lakierów samochodowych. Fot. arch. BASF

W fabryce w chińskim Nankin zwiększy się produkcja pigmentów DPP. Koloranty te, sprzedawane pod nazwą handlową Irgazin, wyróżnia intensywny kolor oraz duża odporność na światło i wilgoć. Stosowane są one jako bezpieczna alternatywa dla pigmentów na bazie chromianów ołowiu, głównie w produkcji lakierów samochodowych oraz farb przemysłowych, także proszkowych.

Z kolei w Ludwigshafen rusza produkcja niebieskich pigmentów ftalocyjaninowych. Będą one dostępne w sprzedaży od jesieni 2016 pod nazwą handlową Heliogen. Są to bardzo trwałe produkty o wielorakich zastosowaniach – mogą być wykorzystane jako składniki farb i powłok przemysłowych, lakierów samochodowych, tuszów drukarskich, ale również do barwienia tworzyw sztucznych.

Jak tłumaczy dr Alexander Haunschild, Senior Vice President oddziału Pigments & Resins Europe, zwiększenie produkcji wspomnianych pigmentów to z jednej strony reakcja na coraz większe zapotrzebowanie, a z drugiej – wyjście naprzeciw klientom, którym w wielu przypadkach zależy na czasie. Dzięki większej produkcji będą oni mogli szybciej otrzymywać potrzebne produkty.

Źródło: BASF