REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

BASF zwiększa produkcję pigmentów

BASF zwiększa produkcję swoich pigmentów w zakładach w Chinach i Niemczech. To odpowiedź na trendy rynkowe oraz wyjście naprzeciw potrzebom klientów, którzy dzięki wprowadzonym zmianom będą mogli szybciej otrzymywać zakupione produkty.

BASF

BASF zwiększy produkcję pigmentów stosowanych jako składniki m.in. farb przemysłowych i lakierów samochodowych. Fot. arch. BASF

W fabryce w chińskim Nankin zwiększy się produkcja pigmentów DPP. Koloranty te, sprzedawane pod nazwą handlową Irgazin, wyróżnia intensywny kolor oraz duża odporność na światło i wilgoć. Stosowane są one jako bezpieczna alternatywa dla pigmentów na bazie chromianów ołowiu, głównie w produkcji lakierów samochodowych oraz farb przemysłowych, także proszkowych.

Z kolei w Ludwigshafen rusza produkcja niebieskich pigmentów ftalocyjaninowych. Będą one dostępne w sprzedaży od jesieni 2016 pod nazwą handlową Heliogen. Są to bardzo trwałe produkty o wielorakich zastosowaniach – mogą być wykorzystane jako składniki farb i powłok przemysłowych, lakierów samochodowych, tuszów drukarskich, ale również do barwienia tworzyw sztucznych.

Jak tłumaczy dr Alexander Haunschild, Senior Vice President oddziału Pigments & Resins Europe, zwiększenie produkcji wspomnianych pigmentów to z jednej strony reakcja na coraz większe zapotrzebowanie, a z drugiej – wyjście naprzeciw klientom, którym w wielu przypadkach zależy na czasie. Dzięki większej produkcji będą oni mogli szybciej otrzymywać potrzebne produkty.

Źródło: BASF

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA