a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweantykorozyjne i ogniochronneAkzoNobel maluje Grecką Operę Narodową

AkzoNobel maluje Grecką Operę Narodową

Powstające właśnie w Atenach centrum kulturalne, w którym mieścić się będzie m.in. Grecka Opera Narodowa, będzie wykończone farbami AkzoNobel. Inwestorzy wybrali je jako produkty gwarantujące najlepszą ochronę.

AkzoNobel

Fot. arch. AkzoNobel

Stavros Niarchos Foundation Cultural Center (SNFCC), w obrębie którego mieścić się będzie m.in. opera oraz 17-hektarowy park, będzie jednym z najważniejszych obiektów publicznych w Grecji. Budynek, zaprojektowany przez architektów z Renzo Piano Building Worshop, ma być gotowy na początku przyszłego roku.

Ze względu na trudne warunki, jakie znosić będą musiały farby zewnętrzne na budowli – jest ona położona bardzo blisko morza – inwestorzy zdecydowali się na produkty AkzoNobel. Farby proszkowe Interpon wykorzystane zostaną do pomalowania fasady oraz elementów aluminiowych i stalowych, zaś powłoki ochronne i farby ogniochronne International pokryją konstrukcje stalowe. Prócz tego na segmentach murarskich użyte zostaną produkty marki Vivechrom.

Jak podkreślił Conrad Keijzer stojący na czele oddziału Performance Coatings, to duży zaszczyt dla AkzoNobel wziąć udział w tak ważnym projekcie. Zwłaszcza, że cele powstającego centrum oraz koncernu są zbliżone – SNFCC kładzie nacisk na edukację, kulturę i rozwój, wartości te są zaś również fundamentami programu Human Cities zainicjowanego przez AkzoNobel.

Źródło: AkzoNobel