a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweAkzoNobel finalizuje przejęcie BASF Industrial Coatings

AkzoNobel finalizuje przejęcie BASF Industrial Coatings

AkzoNobel sfinalizował przejęcie oddziału Industrial Coatings BASF, specjalizującego się m.in. w farbach i powłokach przemysłowych dla budownictwa, branży AGD, energetyki wiatrowej i transportu. Dzięki transakcji holenderski koncern rozszerzy swoją ofertę i umocni silną pozycję na rynku powłok coil coating.

AkzoNobel BASF Industrial Coatings

Fot. arch. AkzoNobel

Oprócz tego, że AkzoNobel umocni pozycję światowego lidera produkcji powłok coil coating, zyska również możliwość kompleksowej obsługi w obszarze powłok ochronnych na wiatraki w elektrowniach wiatrowych.

Sprzedany za 475 mln € 

Na mocy kontraktu w ręce AkzoNobel przechodzą wszystkie technologie, patenty i znaki handlowe BASF Industrial Coatings, a ponadto dwa zakłady produkcyjne – w Wielkiej Brytanii i RPA. Ok. 400 osób zatrudnionych w oddziale zasili szeregi pracowników AkzoNobel, wspierając firmę swoją wiedzą i doświadczeniem.

Informację o przejęciu podano w lutym tego roku. Kosztowało ono holenderski koncern 475 mln €, podczas gdy przychody oddziału BASF Industrial Coatings w roku 2015 wyniosły ok. 300 mln €. Zgodnie z przewidywaniami włączony oddział stanie się w pełni produktywny pod koniec roku 2018.

BASF skupi się na lakierach samochodowych

Jak skomentował Conrad Keijzer, dyrektor wykonawczy odpowiedzialny za oddział Performance Coatings AkzoNobel, produkty BASF Industrial Coatings doskonale uzupełnią ofertę AkzoNobel, zwłaszcza jeśli chodzi o powłoki coil coatings, farby ochronne oraz produkty do drewna w Europie. Krok ten umożliwi dostarczanie kompleksowych rozwiązań lakierniczych dla elektrowni wiatrowych oraz lepszą obsługę klientów.

W rękach BASF pozostaje reszta oddziału Coatings, czyli lakiery samochodowe OEM i lakiery renowacyjne, a także farby dekoracyjne wraz z marką Suvinil w Brazylii. Łącznie przychody ze sprzedaży tych produktów w roku 2015 wyniosły 2,9 mld €. Ponadto oddział BASF Coatings został wzmocniony przez niedawne przejęcie firmy Chemetall, specjalizującej się w technologiach obróbki powierzchni.

Źródło: AkzoNobel, BASF