REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Historia i natura inspirują dekoratorów

W nadchodzącym sezonie przy urządzaniu wnętrz specjaliści radzą sięgnąć do korzeni. I zamienić swój salon w komnatę pełną intensywnych barw przywodzących na myśl szlachetne kamienie i mosiężne lub złote ozdoby.

historia i natura

Głębokie odcienie, metaliczny połysk i motywy kwiatowe to hity tego sezonu. Fot. coco+kelley / Foter.com / CC BY-NC 2.0

Najnowszy krzyk mody to barwy natury, ale tylko te wyszukane, bogate, oddziałujące na zmysły – fiolety, głębokie czerwienie i róże, intensywne zielenie, elektryzujący błękit lapis lazuli, ale przede wszystkim ciepłe odcienie metaliczne w stylu miedzi i złota. Kolory, którymi mieniły się już skarbce starożytnych i królewskie pałace. A poza tym wzory kwiatowe i chłodniejsze tony gorących tropikalnych mórz.

Luksus i historia w tle

To paleta kolorystyczna, którą kochały style takie jak Art Nouveau i Art Deco. Kojarzy się z luksusem i szykiem, o jakim marzymy w naszym mieszkaniu. A równocześnie ma wyraźne konotacje historyczne – purpura to kolor Imperium Rzymskiego i dostojników kościelnych, odcienie lapis lazuli i jadeitu znane były już starożytnym, ze złota i miedzi wykonywano pierwszą biżuterię…

Uczta dla zmysłów

Metaliczny połysk jest szczególnie mile widziany w tym sezonie, ale nie może być chłodny, jak w przypadku chromu czy srebra. Ideał to ciepłe, złociste brązy, przechodzące często w bardzo ciemne odcienie. A żeby zapewnić uciechę i innym zmysłom, warto zadbać o fakturę. Nie bójmy się więc silnie chropowatych mebli i dekoracji, a także dekoracyjnych powłok na ścianie.

A co z nowoczesnością?

Co ciekawe, ten pociąg do natury i historii nie będzie się kłócił z nowoczesnymi technologiami i interesującymi efektami dekoracyjnymi, jakie te umożliwiają. Obok tradycyjnych farb w klasycznych odcieniach znajdą się więc także powłoki termochromowe, które zmieniają kolor pod wpływem ciepła, i powłoki świecące w ciemnościach. Te ostatnie są przy okazji praktyczne – ułatwiają na przykład starszym ludziom poruszanie się po pomieszczeniu w ciemności lub w półmroku.

Specjalista od trendów kolorystycznych Axel Venn wierzy, że nowe technologie nie tylko nie zeszpecą, ale jeszcze dodadzą szyku naszym wnętrzom i elewacjom. Marzy o fasadzie, która będzie zmieniać kolor jak kameleon. Coś, czego starożytni mogliby nam pozazdrościć.

Źródło: Farbimpulse.de

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 3
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA