Rynek FarbW dobrych rękach. Oldtimery marki Mercedes-Benz.

W dobrych rękach. Oldtimery marki Mercedes-Benz.

 

Gottlieb Daimler i Carl Friedrich Benz tworzyli historię motoryzacji. Ich dawna chwała i wkład w rozwój motoryzacji trwają do dziś. W mieście Fellbach, niedaleko Stuttgartu działa profesjonalne centrum renowacji zabytkowych pojazdów marki Mercedes-Benz, w którym klasyki odzyskują dawny swój blask. Do ich renowacji stosowane są produkty lakiernicze marki Standox.

 

W 1883 r. Gottlieb Daimler uzyskał patent na szybkobieżny silnik spalinowy, co później stanowiło podstawę do dalszego rozwoju silników wysokoobrotowych. Dwa lata później, Carl Friedrich Benz zbudował pierwszy “automobil” – trzykołowy pojazd z silnikiem spalinowym i elektrycznym zapłonem. W 1926 r. firmy obydwu pionierów – “Benz & Cie.” oraz “Daimler Motoren Gesellschaft” połączyły się w jedną spółkę “Daimler AG”, która ma na swoim koncie produkcję wielu legendarnych samochodów.

Do tych niezapomnianych aut należą:

• Mercedes 770

• Mercedes Silver Arrows

• Mercedes 300 SL “gullwing”

• Mercedes 600

Ośrodek Mercedes-Benz Classic Center w Fellbach powstał z myślą o otoczeniu należytą troską klasyków marek Daimler, Benz, Mercedes i Mercedes-Benz. Centrum nie spełnia jedynie roli muzeum, lecz uchodzi na całym świecie za obowiązkowy przystanek dla właścicieli samochodów zabytkowych, którzy chcą zachować swojego zabytkowego mercedesa w idealnym, oryginalnym stanie.

Klienci centrum Mercedes-Benz Classic Center czerpią korzyści  z bezpośredniego dostępu do wszystkich, kluczowych zasobów producenta. Obejmują one między innymi obszerne archiwa firmy, ośrodki laboratoryjno-badawcze, know-how zdobyte podczas konstrukcji prototypów oraz nowoczesną technologię. Cel jest jeden: stare pojazdy mają pozostać wiernie oryginałowi.

Warsztat Mercedes-Benz Classic Center restauruje, naprawia oraz serwisuje wszystkie – bez wyjątku – samochody marek Daimler, Benz, Mercedes i Mercedes-Benz sprzedawane od 1886. Renowacja jest wykonywana w oparciu o Przewodnik lakierniczy opracowany w kooperacji z marką Standox.

Wszystkie samochody klasyczne prezentowane w salonie w ośrodku Mercedes-Benz Classic Center zostały poddane szczegółowym testom i analizom. Tyczy się to również zabytkowych kabrioletów, które ośrodek udostępnia do wynajęcia każdego roku od kwietnia do października.

Właściciele samochodów zabytkowych Mercedes-Benz w USA mogą korzystać z tzw. dożywotnej obsługi. W lutym 2006 w Irvine, w stanie Kalifornia zostało otwarte pierwsze centrum renowacji aut zabytkowych, które na bieżąco współpracuje z Mercedes-Benz USA.

 

Kontakt Daimler AG Mercedes-Benz

Classic Center 000/R051

70546 Stuttgart

Tel.: +49 (0)711 17-84040

Fax: +49 (0)711 17-83456 classic.center@daimlerchrysler.com www.mercedes-benz.com/classic-center