Rynek FarbZielone porsche jak z bajki – kalendarz Standox na 2016 rok

Zielone porsche jak z bajki – kalendarz Standox na 2016 rok

standox coatings 2016 calendar grimm

Dwanaście zdjęć z nowego kalendarza Standox True Stories to wizualizacje baśni braci Grimm, które przemawiają do wyobraźni osób w każdym wieku.

Bajki o Jasiu i Małgosi czy Królewnie Śnieżce są znane nam wszystkim. Opowieści zostały napisane w Niemczech i stały się integralną częścią światowej literatury. „Żabi Król”został przetłumaczony na wiele języków, tytuł jest rozpoznawany na całym świecie pod takimi nazwami jak: Froschkönig, Principe Ranocchio, Roi Grenouille, Rey Rana czy Kikkerkoning. Niemiecki fotograf Andreas Fechner, z miejscowości Düsseldorf,wybrał dwanaście baśni z wyjątkowego zbioru braci Grimm. Zobrazowani przez samochody bohaterowie baśni stworzyli wyjątkową oprawę dla tegorocznego kalendarza marki Standox.

W wersji Fechnera, wyścig pomiędzy jeżem a zającem toczy się między potężnym amerykańskim samochodem typu pickup, którego wyraźnie rozpiera moc silnika, a dużo mniejszym autem BMW Isetta. Jaś i Małgosia nie są wabieni przez dom z piernika, lecz przez przyjazne światło VW Bulli. Wystarczy niewielka wiedza o samochodach aby zrozumieć wizję autora fotografii.

Zdjęcia Fechnera dopełniają wyraziste kolory karoserii samochodowej. Dwie piękne siostry Białośnieżka i Różyczka, zostały sportretowane przez dwa typy Jaguara E, oczywiście w kolorze czerwonym oraz białym. Na innym zdjęciu, wilk patrzy na samochód Mini z czerwonym dachem z pewnością rozmyślając o Czerwonym Kapturku. Na innej planszy widzimy Żabiego Króla pod postacią Porsche 911, którego sylwetka zawsze przypominała żabę przygotowującą się do skoku. Wizualizacji dopełnia klasyczny zielony lakier porsche Condagreen.

Standox tworzy kalendarze już od ponad 30 lat. W prace nad nimi marka angażuje uznanych na całym świecie fotografów. Kalendarz nie jest dostępny dla każdego. Limitowana edycja jest przeznaczona wyłącznie dla klientów i partnerów niemieckiej marki.

O marce Standox
Standox, jedna z globalnych marek renowacyjnych systemów lakierniczych Axalta Coating Systems pomaga swoim klientom uzyskiwać najlepsze wyniki dzięki najwyższej jakości produktom i kompleksowemu doradztwu. Jako wiodąca europejska marka lakierów renowacyjnych z siedzibą w Wuppertalu, Niemcy, Standox oferuje innowacyjne systemy lakiernicze oraz doskonałe technologie doboru koloru. Aprobaty wszystkich głównych producentów pojazdów samochodowych odzwierciedlają pozycję marki jako wiodącego partnera na rynku motoryzacyjnym. Standox pomaga profesjonalnym warsztatom lakierniczym osiągać doskonałe wyniki za każdym razem.