REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Strona główna  >  Blog firmy Polifarb Łódź  >  Jak malować posadzki betonowe

Jak malować posadzki betonowe

   

Wysokiej jakości farba to tylko jeden z warunków otrzymania trwałej i efektownej powłoki na posadzki betonowe. Drugi, nie mniej istotny, to odpowiednie przygotowanie podłoża oraz przestrzeganie kilku ważnych reguł przy aplikacji farby.

Zabierając się za malowanie posadzki betonowej powinniśmy pomyśleć o wcześniejszym przygotowaniu powierzchni. Nowe posadzki mogą być malowane najwcześniej cztery tygodnie po wykonaniu – musimy mieć pewność, że zakończyły się procesy utwardzania i karbonizacji. Wilgotność powierzchniowej warstwy powinna być nie większa niż 4%.

Jeżeli mamy do czynienia ze starą posadzką i jest na niej wciąż stara warstwa farby, należy ją usunąć. Podkład betonowy powinien być wyrównany (wypukłości należy zeszlifować, a wgłębienia i szczeliny wypełnić zaprawą), cała powierzchnia natomiast – sucha i oczyszczona (przy pomocy szczotki lub szczotki drucianej, a także, po odpyleniu, przy pomocy szmaty nasączonej rozpuszczalnikiem, aby usunąć tłuste plamy). Przed właściwym nanoszeniem farby zaleca się też zagruntowanie podłoża farbą rozcieńczoną wodą wodociągową (w przypadku farby wodorozcieńczalnej eko-Farpos) lub rozcieńczalnikiem do wyrobów epoksydowych prod. Polifarb-Łódź w ilości ok. 5%. objętościowych. Zapewni to idealną przyczepność warstwy nawierzchniowej.

Jakość uzyskanej powłoki zależy też od warunków, w jakich ją nanosimy. Zakłada się, że temperatura podłoża podczas aplikacji farby powinna być nie niższa niż 5-10°C, ale nie wyższa niż 30-35°C, a także wyższa od punktu rosy przynajmniej o 3°C. Należy się wstrzymać z malowaniem, jeżeli w najbliższym czasie (przed całkowitym wyschnięciem farby) prognozowane są temperatury ujemne. Zaszkodzić powłoce może również zbyt wysoka wilgotność względna powietrza (powyżej 80%). Z kolei wilgotność malowanej warstwy powierzchniowej powinna wynosić poniżej 4 %.

Szczegóły dotyczące aplikacji zależą od zastosowanej farby i są podawane przez producenta w karcie technicznej. Farby do posadzek betonowych marki Polifarb Łódź można nanosić pędzlem, wałkiem albo natryskowo. W zależności od tego, jak intensywnym obciążeniom będzie poddana dana powierzchnia, stosujemy dwie albo trzy warstwy farby. Z naniesieniem kolejnej warstwy należy jednak odczekać, aż poprzednia wyschnie – w przypadku FEG-B zaleca się odstęp min. 6 godzin (korzystnie , a w przypadku farby eko-Farpos ) – 8 godzin.

Farby do posadzek betonowych Polifarbu Łódź są dostępne w różnych kolorach – ZOBACZ DOSTĘPNE KOLORY WE WZORNIKU.

Naniesiona zgodnie z zaleceniami powłoka rozjaśni ponury garaż czy piwnicę i nada jej bardziej pogodny, oryginalny charakter.

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 3
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się
 REKLAMA