Rynek FarbGruntoemalia akrylowo-alkidowa na rdzę – aplikacja

Gruntoemalia akrylowo-alkidowa na rdzę – aplikacja

Twoje ogrodzenie, balustrada czy inny element ze stali lub żeliwa wymaga renowacji? Trafiłeś na świetną propozycję produktu, który zaoszczędzi Twój czas i pieniądze!

Polifarb Łódź gruntoemalia akrylowo-alkidowa

Fot. arch. Polifarb Łódź

Kup, wymaluj i przekonaj się sam: Gruntoemalia akrylowo-alkidowa na rdzę.

Pracę zaczynamy od oceny podłoża, które chcemy odnowić. Na powierzchni, którą chcemy odnowić nie powinno być olejów, smarów, pyłu ani słabo przylegającej rdzy lub starej powłoki malarskiej. Należy więc usunąć ręcznie lub mechanicznie (do stopnia czystości St1) lub za pomocą zgrubnej obróbki strumieniowo-ściernej (do stopnia czystości Sa1) wszelkie zanieczyszczenia. Tak przygotowaną powierzchnię, w przypadku renowacji, należy spłukać wodą pod wysokim ciśnieniem i pozostawić do całkowitego wyschnięcia.

Przystępując do malowania należy zwrócić uwagę, aby temperatura podłoża była wyższa od punktu rosy co najmniej o 3°C. Gruntoemalię przed użyciem należy bardzo dokładnie wymieszać! Można ją nakładać pędzlem, wałkiem, natryskiem powietrznym lub bezpowietrznym. W razie potrzeby rozcieńczać Rozcieńczalnikiem do wyrobów poliwinylowych i chlorokauczukowych ogólnego stosowania produkcji POLIFARB-ŁÓDŹ Sp. z o.o.

W zależności od potrzeb i metody aplikacji stosować od 1 do 3 warstw Gruntoemalii akrylowo-alkidowej na rdzę. Drugą i następne warstwy gruntoemalii można nakładać tzw. metodą „mokro na mokro” (patrz tabela poniżej) lub dopiero po co najmniej 3 dobach „sezonowania” poprzedniej warstwy. Uwaga: nakładanie kolejnych warstw gruntoemalii w niewłaściwym czasie może spowodować zmarszczenie powłoki warstw poprzednich!

polifarb_tabelkaUwaga: W przypadku malowania renowacyjnego bardzo skorodowanych powierzchni zaleca się tworzenie zestawu malarskiego Gruntoemalii akrylowo-alkidowej na rdzę z innymi produktami POLIFARB-ŁODŹ Sp. z o.o. (patrz Karta Katalogowa Gruntoemalia na rdzę). W karcie katalogowej znajdują się również inne szczegółowe informacje na temat zastosowania Gruntoemalii akrylowo-alkidowej na rdzę.

W przypadku, gdy podłoże jest w dobrym stanie (jest wolne od zanieczyszczeń i/lub występuje na nim tylko rdza tzw. nalotowa), można je odpylić i malować bezpośrednio Gruntoemalią akrylowo-alkidową na rdzę. Gruntoemalia może być stosowana na podłoża niedoczyszczone z korozji.

Polifarb Łódź gruntoemalia akrylowo-alkidowa

Fot. Fotolia

Tworzy ona powłoki o doskonałych właściwościach ochronno-dekoracyjnych, a odpowiednio zastosowana będzie stanowić ochronę malowanych nią powierzchni przed długi czas. Spróbuj a przekonasz się sam!