Rynek FarbDostosuj oświetlenie w lakierni dzięki nowej lampie od Standox

Dostosuj oświetlenie w lakierni dzięki nowej lampie od Standox

Standolux iQ to nowe urządzenie oferowane przez markę Standox, które imituje dwa rodzaje światła. Specjalne diody LED pozwalają zidentyfikować zjawisko metamerii, a różne stopnie intensywności umożliwiają dostosowanie oświetlenia do własnych potrzeb.

Standox lampa lakiernia

Źródło światła odgrywa kluczową rolę przy wyborze odpowiedniego lakieru do renowacji. Często oświetlenie w warsztacie lakierniczym nie jest wystarczające do prawidłowej identyfikacji koloru. Lampa Standolux iQ to pierwsze urządzenie oferowane przez markę Standox imitujące światło dzienne, które pomoże uniknąć błędów już w początkowych etapach pracy. Lampa jest szczególnie przydatna przy wyborze odpowiedniej receptury kolorystycznej.

Standolux iQ nie tylko imituje jasne światło dzienne, lecz również, dzięki drugiemu zintegrowanemu źródłu, odtwarza mniej intensywne światło sztuczne. Takie ustawienie pozwala w efektywny sposób badać obecność zjawiska metamerii.

„Zdarzają się sytuacje, w których dwa kolory wydają się być identyczne w oświetleniu dostępnym w warsztacie, a okazują się zupełnie różne w świetle dziennym lub sztucznym” – mówi Marcin Masikowski, Doradca Techniczny marki Standox. „Taki efekt nazywany jest metamerią i w wielu przypadkach nie jest widoczny do chwili kiedy gotowy samochód wyjeżdża z warsztatu. Dzięki zastosowaniu Standolux iQ możemy uniknąć takich sytuacji jeszcze przed rozpoczęciem procesu renowacji”.

Standolux iQ ma trzy poziomy intensywności światła, dzięki czemu wyjątkowo dobrze dostosowuje się do różnych odcieni kolorystycznych. Jest to szczególnie przydatne przy jaśniejszych odcieniach lakieru, ponieważ silne, intensywne światło może spowodować jego odbijanie się, co potencjalnie może prowadzić do błędnego dopasowania kolorystycznego.

lampa Standolux iQ_1800 lakiernictwo

Standolux iQ to nie tylko niezbędne narzędzie wspomagające identyfikację koloru. Lampa pomaga również zidentyfikować ewentualne wady powstałe podczas naprawy, takie jak wtrącenia, ślady po polerowaniu lub inne drobne niedoskonałości.

„Lampa Standolux iQ jest niezwykle łatwa w obsłudze” – podkreśla Marcin Masikowski. „Urządzenie jest lekkie, wygodne w użyciu, a dzięki energooszczędnym diodom LED nie wymaga ciągłego podłączenia do stacji ładującej. Standolux iQ to doskonałe narzędzie dla profesjonalnych warsztatów lakierniczych”.

W celu uzyskania dodatkowych informacji skontaktuj się z lokalnym przedstawicielem marki Standox.

O marce Standox

Standox, jedna z globalnych marek renowacyjnych systemów lakierniczych Axalta Coating Systems, pomaga swoim klientom uzyskiwać najlepsze wyniki dzięki najwyższej jakości produktom i kompleksowemu doradztwu. Jako wiodąca europejska marka lakierów renowacyjnych z siedzibą w Wuppertalu, Niemcy, Standox oferuje innowacyjne systemy lakiernicze oraz doskonałe technologie doboru koloru. Aprobaty wszystkich głównych producentów pojazdów samochodowych odzwierciedlają pozycję marki jako wiodącego partnera na rynku motoryzacyjnym. Standox pomaga profesjonalnym warsztatom lakierniczym osiągać doskonałe wyniki za każdym razem.