Rynek Farb NEWSLETTER NUMER 49   
Kwiecień 2014   
 


  

Newsletter - farby w architekturze

Drodzy Architekci,
zapraszamy do lektury kwietniowego numeru naszego newslettera. Więcej ciekawych informacji o farbach i ich stosowaniu znajdziecie na naszych stronach.

redakcja rynekfarb.pl  Design w motoryzacji niejedno ma imię

Nie brudzące się samochody przyszłością motoryzacji?
Mycie samochodu to prawdziwie niekończąca się historia. Za każdym razem kiedy tylko wyjeżdżamy z myjni samochód zaczyna brudzić się na nowo. Inżynierowie z Nissana postanowili sprawdzić jak zachowywałaby się karoseria samochodu pokryta warstwą samoczyszczącej się farby…

Smart Highway – od odważnej wizji do realizacji pomysłu
Rewolucyjny projekt Smart Highway wszedł właśnie w życie! W Holandii powstał pierwszy 500-metrowy odcinek drogi, na której rolę oświetlenia pełnią…

Jak zmieniały się preferencje kolorystyczne kupujących samochody?
Jak zmieniały się nasze gusta jeśli chodzi o kolory samochodów na przestrzeni lat? Które odcienie królowały na światowych drogach w latach 50., 70., 90.? 6 dekad kolorystycznych preferencji na jednej ilustracji… Sztuka i kolor

Czysty kolor w sztuce
Niemiecka artystka Sarah Pelikan stworzyła przy pomocy farb prostą, ale niezwykle imponującą instalację. Tunel, w którym zetknąć się można z kolorem w najczystszej postaci, stanął niedawno w Kunstverein w Lingen w zachodnich Niemczech.

Co o kolorach mówiliby współcześni architekci gdyby nie Goethe?
Zielony uspokaja, czerwony pobudza, żółty drażni. Dziś swobodnie stosujemy te zasady przy urządzaniu wnętrz, ale czy zawsze były one tak oczywiste? Kiedy tak naprawdę ludzie zaczęli się zastanawiać nad oddziaływaniem barw? Jednym z pierwszych był wybitny niemiecki poeta Johann Wolfgang von Goethe. Jego klasyczne dzieło „Teoria kolorów” ma już ponad 200 lat.trendy Adler Farby i wnętrza

Turkus, geometria i rock’n’roll!
Kiedyś nie było tabletów i telefonów komórkowych… Był za to szalony rock’n’roll, kolorowe mini spódniczki i flower power. W wystroju wnętrz królowały wtedy ogromne, kanciaste wzory, które obecnie triumfalnie powracają na salony.

Polskich mieszkań portret własny
Przeprowadzony przez Ipsos na zlecenie marki Dulux sondaż odkrył zaskakujące fakty na temat tego jak często odnawiamy swoje wnętrza. Mimo że towarzyszą nam przy tym bardzo pozytywne emocje, nie kwapimy się, by chwycić za pędzel i zmienić coś w swoim mieszkaniu.

Wizualizer 2.0 na problemy z kolorem
Dzięki aplikacji Wizualizer 2.0 od Dekoral dobór koloru farby staje się prostszy niż kiedykolwiek. Wystarczy zdjęcie twojego wnętrza, a aplikacja robi już całą resztę – wizualizuje wszystkie kolorystyczne możliwości, korzystając z różnych palet farb Dekoral.

Wystrój wnętrz na bogato. Będzie nowa moda?
Bogaty, królewski wręcz wystrój to zbliżający się wielkimi krokami trend w dekoracji wnętrz. Tak przynajmniej zapewniają specjaliści marki farb Sico.

Reklama | Kontakt | Polityka prywatności © Wszystkie prawa zastrzeżone
Rynek Farb