Rynek Farb NEWSLETTER NUMER 46   
Marzec 2014   
 


  

Newsletter - farby w architekturze

Drodzy Architekci,
zapraszamy do lektury marcowego numeru naszego newslettera. Więcej ciekawych informacji o farbach i ich stosowaniu na naszych stronach.

redakcja rynekfarb.pl  Trendy kolorystyczne

Kolor w motoryzacji coraz ważniejszy
Kolor w branży samochodowej coraz bardziej się liczy. To już nie tylko efektowny dodatek do wymarzonego auta, ale i jedno z najważniejszych kryteriów branych pod uwagę przy zakupie.

Trendy kolorystyczne są jak poręcz przy schodach
Warto śledzić trendy kolorystyczne, ale są one tylko wskazówką, drogowskazem, czymś jak poręcz przy schodach – mówi Rosa Sendlhofer, dyplomowana projektantka barw w rozmowie z firmą Adler. Każdy ma swoje ulubione kolory, wśród których czuje się…

Kolory świata według PPG
Ponieważ folklor i kolory świata mają być jednym z najgorętszych trendów tego sezonu, należąca do PPG kanadyjska marka CIL proponuje kilka zainspirowanych tymi motywami zestawień. Bogactwem i nasyceniem kolorów z pewnością powalą one na kolana naszych gości.

Idąc z duchem czasu – trendy kolorystyczne od Śnieżki
Zestawy kolorystyczne zaproponowane przez Śnieżkę na rok 2014 wpisują się w klimat naszych czasów. Są ciepłe, żywe, dynamiczne, ale równocześnie stylowe i eleganckie. Stosując odpowiednie meble i dodatki możemy wydobyć z nich… Multimedialnie o farbach

Hydrofobowa farba w „suchej” prezentacji (film)
Farby hydrofobowe i superhydrofobowe dzięki swoim wyjątkowym właściwościom mogą zrewolucjonizować wkrótce nasze życie. Mark Shaw prezentuje jak zachowuje się taka farba na różnych podłożach i opowiada na czym polega hydrofobowość.

Projektanci tworzą współczesną wersję kultowej Warszawy (zdjęcie)
Michał Koziołek, pomysłodawca projektu stworzenia współczesnej wersji kultowego polskiego samochodu – Warszawy informuje, że projekt jest już bardzo zaawansowany. Partnerem projektu dostarczającym lakiery na prototyp…

Mural wart 1,5 miliona złotych (zdjęcie)
Kolejne dzieło Banksy’ego poszło pod młotek. Na aukcji w Miami za 575 tysięcy dolarów sprzedano malowidło przedstawiające dwóch całujących się policjantów. Mural powstał w 2004 roku na ścianie jednego z pubów w Brighton.łazienka farby Farby w rękach architektów i projektantów

Innowacyjna farba na austriackich drogach
Austria pozazdrościła Holandii jej interaktywnych dróg (Smart Highway) i postanowiła też poeksperymentować z innowacyjnymi farbami na drogach. Na austriackiej autostradzie testowane są właśnie poziome znaki drogowe pojawiające się tylko w niskich temperaturach.

Łazienka i farby
Szukasz pomysłów na metamorfozę swojej łazienki? Pomaluj ją! Na rynku roi się od farb przeznaczonych specjalnie do pomieszczeń o wysokiej wilgotności – łazienek i kuchni. A do tego dostępne są one w setkach niezwykłych odcieni.

Wzornik kolorów Williamsburg – kolonialny szyk
W polskich salonach jest już dostępny nowy wzornik kolorów Williamsburg® od Benjamin Moore. Nawiązuje do czasów świetności Williamsburga – niegdyś najludniejszej i najprężniej się rozwijającej kolonii brytyjskiej w Ameryce Północnej.

Reklama | Kontakt | Polityka prywatności © Wszystkie prawa zastrzeżone
Rynek Farb